UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

FLAŞ! DÜNYANIN BİR NUMARALI ARAMA MOTORU GOOGLE'DAN 'KORKUTAN' TEKNOLOJİ!..

FLAŞ! DÜNYANIN BİR NUMARALI ARAMA MOTORU GOOGLE'DAN 'KORKUTAN' TEKNOLOJİ!..

FLAŞ! DÜNYANIN BİR NUMARALI ARAMA MOTORU GOOGLE'DAN 'KORKUTAN' TEKNOLOJİ!..

Google'ın hem mobil hem de giyilebilir ürünleri için özel bir batarya üzerinde çalıştığı belirtildi.

Çok ince ve esnek olduğu belirtilen bataryaların insan vücuduna nakledilebileceği belirtiliyor. Wall Street Journal'ın haberine göre Google, bu batarya teknolojisi için 2012'de batarya uzmanı Dr. Ramesh Bhardwaj ile testlere başladı. Daha sonra Google, kendi bünyesinde çalışmalarına devam etme kararı aldı.

Bu konuyla ilgili bir açıklamada bulunmayan Google'ın en az 20 tane batarya projesi üzerinde çalıştığı belirtildi. Proje kapsamındaki bataryaların, Google'ın sürücüsüz araçlarından Google Glass'a kadar birçok ürünü kapsadığı söyleniyor. Tabii en önemli platformlardan bir tanesi de mobil. Şirketin geliştirdiği bataryalar arasında Nexus telefonlar da bulunuyor.

Yani Google, Tesla ve Apple gibi kendi ürünlerine özel olarak batarya geliştiren bir şirket olmak istiyor. Üretimi kolay ve maliyeti düşük olması beklenen bataryalarda ayrıca giyilebilir ürünlerle uyumlu olabilmesi için esneme özelliği bulunacak. Bükülebilen bataryalar, Google'ın kan şekeri ölçen kontak lensi gibi ürünlerde kullanılacak.

Google'ın bünyesinde çalışan batarya uzmanı Dr. Bhardwaj, Şubat ayındaki açıklamalarında bataryaların insan vücuduna nakledilebileceğini söylemişti.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERgoogle  teknoloji  giyilebilir teknoloji