UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

GOOGLE YENİ PROJE İLE GELİYOR! ARTIK GOOGLE CHROME DAHA GÜVENLİ OLACAK! İŞTE DETAYLAR!..

GOOGLE YENİ PROJE İLE GELİYOR! ARTIK GOOGLE CHROME DAHA GÜVENLİ OLACAK! İŞTE DETAYLAR!..

GOOGLE YENİ PROJE İLE GELİYOR! ARTIK GOOGLE CHROME DAHA GÜVENLİ OLACAK! İŞTE DETAYLAR!..

Google yeni yayınladığı Google Canary projesiyle normal geliştirici seçenekleri arasında güvenlik paneli ekliyor. Eğer internet tarayıcınızın küçük asma kilit işareti bir internet sitesinin güvenliği hakkında sizin için yeterli bir bilgi...

Google yeni yayınladığı Google Canary projesiyle normal geliştirici seçenekleri arasında güvenlik paneli ekliyor. Eğer internet tarayıcınızın küçük asma kilit işareti bir internet sitesinin güvenliği hakkında sizin için yeterli bir bilgi sağlamıyorsa ve tam boyutlu bir uygulama kurmak istemiyorsanız daha iyi bir çözüme sahipsiniz. Google Canary’i açtığınızda sadece sayfanın güvenlik şifrelemesini görmüyorsunuz ayrıca sayfaya bağlı olan diğer bütün sitelerinde güvenlik şifrelemelerini de görebiliyorsunuz.

Bu görünüşte geliştiricilere sitelerinin güvenliğini geliştirmeye yardımcı olmuyor aynı zamanda bir şeylerin eksik olduğunu şüphelendiğiniz herhangi bir sitenin gizli güvenlik akışlarını 2 defa kontrol etmenize olanak veriyor. Uygulama, Chrome’da açılabilir pencere olarak ekrana geliyor. Bazen bu biraz zaman alabiliyor ancak elinizdeki bilgiler için bir sayfaya güvenmek isterseniz Canary’e kesinlikle bir şans vermelisiniz. Bunun en güzel yanı ise uygulamayı kullanmak için geliştirici olmanıza gerek olmaması. Sadece güvenli bir internet deneyimi yaşamak isteyen herkes Google Canary’i kullanarak internet ve kendi güvenliği hakkında fikir verebilecek kadar bilgi sahibi olabilir.

Milliyet

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERCHROME  GOOGLE