UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

HAPİSHANELERE YENİ DÜZENLEME! O MAHKUMLAR TEK KİŞİLİK HÜCRELERE KONULACAK!..

HAPİSHANELERE YENİ DÜZENLEME! O MAHKUMLAR TEK KİŞİLİK HÜCRELERE KONULACAK!..

HAPİSHANELERE YENİ DÜZENLEME! O MAHKUMLAR TEK KİŞİLİK HÜCRELERE KONULACAK!..

İngiliz hükümeti İngiltere ve Galler'de mahkum olmuş aşırı dinci teröristleri cezaevlerinde güvenli tek kişilik hücrelere koymayı planlıyor.'British Alcatraz' olarak adlandırılan yeni plan ülke genelindeki cezaevleri müdürlerini de harekete geçirdi.

Guardian gazetesinin haberine göre, Adalet Bakanı Michael Gove'un düzene koyacağı ve bir incelemeden geçirilecek plan, İngiltere'de mahkum olmuş 130 terörist ile parmaklıklar arkasında nasıl idare edilebileceğini denetleyecek.

Hafta başında İngiltere Başbakanı David Cameron, söz konusu teröristlerin güvenlikli hücrelere taşınma fikriyle ilgili güçlü bir ipucu vermişti. Başbakan Cameron, bu teröristlerin bulunduğu hapishanelerde diğer mahkumların yerleşimlerinde büyük değişiklikler yapmaya hazır olduğunu ifade etti.

Söz konusu yer değişikliğinin aşırı dinci mahkumların diğer tutuklulukları da radikalleştirmelerini önlemek için düşünüldüğü belirtiliyor.

Diğer yandan hükümetin bu planı terörle mücadele uzmanları tarafından eleştiriliyor. Uzmanlar, aşırı dinci mahkumların bir hapishane içinde farklı bir hapishanede bulundurulmalarının protestolara hazırlayacağını ifade ediyor.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERingiliz hükümeti  hapishane