UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

KREDİ KARTI DOLANDIRICILIĞINDA 'YOK ARTIK' DEDİRTEN YENİ YÖNTEM!..

KREDİ KARTI DOLANDIRICILIĞINDA 'YOK ARTIK' DEDİRTEN YENİ YÖNTEM!..

KREDİ KARTI DOLANDIRICILIĞINDA 'YOK ARTIK' DEDİRTEN YENİ YÖNTEM!..

Bankaların 'temassız kart' sistemi dolandırıcılara yaradı. POS'la kalabalığa karışan hırsızlar kartları boşaltmaya başladı.

Bankalar verdikleri kredi kartlarına yeni bir özellik ekledi. Bu özelliğe göre sıra beklemeden ya da şifre girmeden POS cihazına kartınızı göstererek ödemenizi kolayca yapabiliyorsunuz.

5 MİLYONDAN FAZLA VATANDAŞ KULLANIYOR

Bu gün birçok işyerinde bu sistem uygulanıyor ve 5 milyondan fazla vatandaş da kullanıyor. Sistem özellikle küçük ödeme yapmak isteyenler için avantajlı oluyor.

DOLANDIRICILAR VE HIRSIZLAR İÇİN EN BÜYÜK GELİR KAPISI HALİNE GELDİ

Fakat son dönemde bu kartlar dolandırıcılar ve hırsızlar için en büyük gelir kapısı haline geldi. Vatandaşın kartları boşaltılmaya başlandı. Takvim'in haberine göre, üstelik hiç hissettirmeden.

POS CİHAZINI ELİNE ALAN HIRSIZLAR KALABALIKLARIN ARASINA GİRİYOR

Temassız kart POS cihazını ellerine alan hırsızlar kalabalıkların arasına giriyor. Hırsızlar, otobüste, pazarda, markette her yerde insanların cüzdanlarına bu cihazı yaklaştırarak paraları kendilerine aktarıyor. Vatandaş ise o anda ne olduğunu anlayamıyor.

BU YOLLA MİLYONLARCA LİRA HIRSIZLARIN CEBİNE İNİYOR

Fakat bir ay sonra gelen ekstre de bu ödemeyi görüyor. Genelde küçük rakamlar olduğu için de peşine düşmüyor. Hırsızlar açığa çıkartılamıyor. Ama bu yolla milyonlarca lira hırsızların cebine inmiş oluyor.

TAKVİM 

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERkredi kartı  dolandırıcılık