UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ÜNLÜ OYUNCU PARA CEZASINA ÇARPTIRILDI! AYRINTILAR İÇİN TIKLAYINIZ!..

ÜNLÜ OYUNCU PARA CEZASINA ÇARPTIRILDI! AYRINTILAR İÇİN TIKLAYINIZ!..

ÜNLÜ OYUNCU PARA CEZASINA ÇARPTIRILDI! AYRINTILAR İÇİN TIKLAYINIZ!..

Oyuncu Tolga Güleç, mağdur olduğu davada sanık avukatına hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada 35 bin 400 lira adli para cezasına çarptırıldı.

Oyuncu Nihat Tolga Güleç 'mağduru' olduğu davada sanık avukatına hakaret ettiği gerekçesiyle "Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret" suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada 35 bin 400 lira adli para cezasına çarptırıldı.

KATİP VE MÜBAŞİR TANIK OLARAK DİNLENDİ

Anadolu 72.  Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına tutuksuz sanık Nihat  Tolga Güleç gelmezken, şikayetçi avukat Mutena Güven katıldı. Davada, olay günü duruşma salonunda katip ve mübaşir olarak bulunan görevliler tanık olarak dinlendi. Olay günü oyuncu Güleç'in bir ara sesinin fazla yükseldiğini ve duruşma salonunda bir tartışma yaşandığını belirten görevliler, "Kaç para ise biz de şahit getirelim" gibi bir cümle kullandığını kaydetti. Avukat Güven ise sanıktan şikayetçi olduğunu ve cezalandırılmasını talep ettiğini söyledi.

35 BİN 400 TL ADLİ PARA CEZASI

Mahkeme hakimi, sanık Nihat  Tolga Güleç'in avukat Mutena Güven'e yönelik "Neye tanık dinletecekmiş, kaç para verdin" şeklindeki sözünün para ile şahit tuttuğu şeklinde hakaret içerdiğini belirtti. "Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı alenen hakaret" suçunu işlediğini ifade eden hakim, Güleç'in 354 gün adli para cezalandırılmasına karar verdi. Günlüğü 100 liradan toplamda 35 bin 400 lira adli para cezasına çarptırılmasına hükmedilen Güleç'in cezasında hükmün açıklamasının geri bırakılmasına karar verildi.

İDDİANAMEDEN

Anadolu  Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, 2014 yılı Kasım ayında Anadolu 6.  Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen "köpek saldırması" davasının duruşmasında sırasında sanık avukatı Mutena Güven, tanık dinletme talebi olduğunu belirtti. Bu talep üzerine o davada 'mağdur' olan oyuncu Güleç, avukat Güven'e, "Neye tanık dinletecekmiş, kaç para verdin" şeklinde hakaret içeren beyanlarda bulundu. Bu konunun konuşulduğu sırada Güleç, "Cumhurbaşkanına mı hakaret ettik, alt tarafı avukata söyledik" diyerek hakaret teşkil eden sözlerine devam etti. Nihat  Tolga Güleç hakkında "Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret" suçundan 1 yıldan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle Anadolu  Asliye Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı.

OLAYIN YAŞANDIĞI DAVA

Oyuncu Nihat  Tolga Güleç ve kendisi gibi oyuncu olan eşi  Lara Yeliz Şar 2014 yılı Haziran ayında  Kadıköy  Moda Sahili'nde köpekleriyle yürüyüş yapıyordu. Bu sırada denize giren  Ali Ulvi Cedim'in kangal cinsi köpeği ikiliye saldırdı, oyuncuların şikayeti üzerine dava açıldı. Oyuncuların 'mağdur', köpeğin sahibinin 'sanık' olarak yargılandığı davada  Ali Ulvi Cedim'e 'taksirle yaralama' suçundan bin 500 lira para cezası verildi. Sanık avukatı Mutena Güven tanık dinletmek isteyince oyuncu Güleç ve avukat arasında gerginlik yaşanmıştı.

 

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERtolga güleç  sanık