UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

MADONNA, SAMİ YUSUF VE JENNIFER LOPEZ GİBİ İSİMLERE VOKALLİK YAPAN GAZİDEN ÜÇ DALDA GUINNESS REKORU!..

MADONNA, SAMİ YUSUF VE JENNIFER LOPEZ GİBİ İSİMLERE VOKALLİK YAPAN GAZİDEN ÜÇ DALDA GUINNESS REKORU!..

MADONNA, SAMİ YUSUF VE JENNIFER LOPEZ GİBİ İSİMLERE VOKALLİK YAPAN GAZİDEN ÜÇ DALDA GUINNESS REKORU!..

Hakkari'de terör örgütü PKK ile çatışmada vurulan gazi Durmuş, "dünyanın en bas sesi", "en yüksek bas sesi" ve "tek nefeste en uzun şarkı okuyan ses sanatçısı" unvanlarında Guinness'e girdi.

Hakkari'de terör örgütü PKK ile çıkan çatışmada ayağından vurulan gazi Alpaslan Durmuş, "dünyanın en bas sesi", "en güçlü bas sesi" ve "tek nefeste en uzun şarkı okuyan ses sanatçısı" unvanlarını alarak, Guinness Rekorlar Kitabı'na ismini yazdırdı.

Yaklaşık 20 yıldır müzikle uğraştığını ve 21 yaşında asker şarkılarından oluşan ilk albümünü çıkardığını belirten Durmuş, ordudan emekli olduktan sonra müzik alanında bilgisini artırmak ve profesyonelleşmek için ABD'ye gittiğini ifade etti.

Durmuş, dünyaca ünlü şarkıcılar Madonna, Sami Yusuf ve Jennifer Lopez'e vokallik yaptığını belirtti.

ÜÇ ALANDA DÜNYA REKORU

Yapılan ölçümlerde sesinin 6 oktav olduğunun tespit edildiğini dile getiren Durmuş, "Allah vergisi sesinin dünya çapında tanınması için" Guinness'e başvurduğunu söyledi.

Guinness'in bölgesel, kıtasal ve dünya gibi kategorilerinin olduğunu, dünya rekorunu elde etmek için Londra'dan başvuru yaptığını anlatan Durmuş, "Bir uçak havalanırken 120 desibel ses gücü çıkarırken, ben 117 desibel ses gücüne çıkabiliyorum. Piyano olmayan sesler olan a-2'yi 6,9 hertz ile çıkararak (saniye başına düşen devir sayısı) 'dünyanın en bas sesi', 117 desibel ile 'en yüksek bas sesi' ve 1,52 saniye ile 'tek nefeste en uzun şarkı okuyan ses sanatçısı' unvanlarıyla rekor kırdım. Unvanlarım, bu yıl şubat ayında gerçekleşen ölçümlerle teyit edildi" diye konuştu.

TÜRKÜLERİ İNGİLİZÇE SESLENDİRECEK

Guinness Rekorlar Kitabı organizasyonunun, dünyaca tanınmalarını sağlamak amacıyla rekortmenlere destekte bulunduğunu anlatan Durmuş, bu sayede hazırlayacağı 5 parçalık türkü albümünde parçaları İngilizce seslendireceğini ifade etti.

AA

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERterör  gazi  guinness  rekor