UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

10 YIL SONRA ORTAK ÇIKTI!.. BEŞİKTAŞ'IN ESKİ YÖNETİCİSİNE DOLANDIRICI ŞOKU!..

10 YIL SONRA ORTAK ÇIKTI!.. BEŞİKTAŞ'IN ESKİ YÖNETİCİSİNE DOLANDIRICI ŞOKU!..

10 YIL SONRA ORTAK ÇIKTI!.. BEŞİKTAŞ'IN ESKİ YÖNETİCİSİNE DOLANDIRICI ŞOKU!..

Sarıyer’de satın aldığı villanın iki tapulu olduğunu ve kendisine sadece bir tapunun devredildiğini 10 yıl sonra ikinci kez para istenmesiyle öğrenen işadamı Serdal Adalı, savcılığa başvurdu.

İşadamı Serdal Adalı, ikamet ettiği villasının satışında dolandırıldığını 10 yıl sonra öğrenince büyük şok yaşadı. Adalı, 2006'da Sarıyer'de Celil Laiktez'den 1.5 milyon lira değerinde bir villa satın aldı. Adalı, villayı satın aldıktan sonra restorasyon çalışmasının ardından ikamet etmeye başladı. Kısa bir süre önce Ali Haşhaş isimli şahıs, villanın bağımsız bölümünün maliki olduğunu belirterek Adalı ile görüşmek istedi. İkili arasındaki görüşmede Haşhaş, elinde tapusu bulunan villaya ait bağımsız bölümün parasını ödemesi durumunda tapuyu Adalı'ya devredeceğini bildirdi.

'BENİ DE DOLANDIRDI'

10 yıldır oturduğu villanın başka bir maliki daha olduğunu öğrenen Adalı, dolandırıldığı gerekçesiyle konuyu adliyeye taşıdı. Adalı'nın evi satın aldığı Celil Layiktez savcılıkta verdiği ifadede, evi 2001'de şüpheli Ali Haşhaş'tan hatırlayamadığı bir para karşılığında satın aldığı, satış tarihinden söz konusu gayrimenkulün çift tapulu olduğunu ve tapulardan sadece birisini devredildiği konusunda kendisine herhangi bir bilgi verilmediği, bu konuda kendisinin de kandırıldığını, şüpheli Haşhaş'ın bilerek ve planlayarak hem kendisini hem de müştekiyi dolandırdığını beyan etti.

5 YIL HAPİS İSTEMİ

İşadamı Adalı'nın şikâyeti üzerine hazırlanan iddianamede şüpheli Ali Haşhaş'ın iki ayrı tapu olmasına uzun zamandır hiçbir kira talebinde bulunmamasından anlaşılacağı üzere dolandırıcılık kastıyla hareket ettiği iddia edildi. Savcılık, şüpheli Haşhaş hakkında hileli davranışlarla kişiyi aldatmak, kendisine yarar sağlamak suçundan 5 yıla kadar hapis talebinde bulundu.

Sabah

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERSERDAR ADALI  BJK  VİLLA  DOLANDIRICI