UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

DÜNYACA ÜNLÜ AKTÖR, "HZ. MUHAMMED ÇOK ZEKİ BİRİYDİ, ARADIĞINIZ HER ŞEYİ O'NDA BULACAKSINIZ" DEDİ!..

DÜNYACA ÜNLÜ AKTÖR, "HZ. MUHAMMED ÇOK ZEKİ BİRİYDİ, ARADIĞINIZ HER ŞEYİ O'NDA BULACAKSINIZ" DEDİ!..

DÜNYACA ÜNLÜ AKTÖR, "HZ. MUHAMMED ÇOK ZEKİ BİRİYDİ, ARADIĞINIZ HER ŞEYİ O'NDA BULACAKSINIZ" DEDİ!..

Dünyaca ünlü aktör Van Damme, "Hz. Muhammed çok zeki biriydi. Aradığınız her şeyi O'nda bulacaksınız" dedi.

Dünyaca ünlü sporcu ve aktör Van Damme, beslenmeyle ilgili tavsiye isteyenlere “Hz. Muhammed (asm) çok zeki biriydi. Bana sormanıza gerek yok. Aradığınız her şeyi orada bulacaksınız” diye cevap verdi.

Peygamberimizin (asm) sünnetine uymanın ne kadar önemli olduğu gün geçtikçe daha iyi anlaşılıyor. Ve bunu söyleyenler sadece Müslüman ilim adamları da değil. İşte, Müslüman olmadığı halde sünnete uygun yaşamanın önemini belirten bir aktör ilginç ifadeler kullanıyor.

"Beden sağlığı için Hz. Muhammed'in dediklerini yapın"

Arap MBC kanalında bir röportaj esnasında spor yapmakla ve dolaylı yoldan beslenmeyle ilgili tavsiye veren dünyaca ünlü sporcu ve aktör Van Damme, Peygamberimizin (asm) çok zeki olduğunu ve beden sağlığı için neyin iyi olduğunu bildiğini söyledi. Röportajın bir kısmında spor yapacak gençlere verdiği tavsiyelerde doğru yeme alışkanlığından da bahseden Van Damme, şöyle diyor:

Müslümanlar pek çok güzel şeyler keşfetti

“Haftada maksimum bir kere et yenilebilir. Ondan sonra bolca sebze, humus, bütün güzel Orta Doğu geleneksel Arap yemekleri geçmişte olduğu gibi tüketilebilir. Meselâ Müslümanların yemekleri: Ekmek, badem, elma.. Gidin ve okuyun, okuyun. Bu konuda Müslümanlar pek çok güzel şeyler keşfetti. Hz. Muhammed (asm) çok zeki biriydi, gelecek için ve insan bedeni için neyin iyi olduğunu biliyordu. O zamana bakın, bana sormanıza gerek yok. Ve inanın aradığınız her şeyi orada bulacaksınız.” 

 

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERVan Damme  hz. muhammed  açıklama