UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI'NDA YAPILAN ARAMALARDA ÇELİK KASALARDAN FİŞLEME BELGELERİ GELMEYE DEVAM EDİYOR!.. LİSTEDE O İSİM DE VAR!..

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI'NDA YAPILAN ARAMALARDA ÇELİK KASALARDAN FİŞLEME BELGELERİ GELMEYE DEVAM EDİYOR!.. LİSTEDE O İSİM DE VAR!..

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI'NDA YAPILAN ARAMALARDA ÇELİK KASALARDAN FİŞLEME BELGELERİ GELMEYE DEVAM EDİYOR!.. LİSTEDE O İSİM DE VAR!..

Genelkurmay Başkanlığı'nda yapılan aramalarda, çelik kasalardan çıkan fişleme belgelerine yenileri eklenmeye devam ediyor. Daha önceki dönemlerde cemaatlere yönelik fişlemelerin yapıldığı TSK'yı ele geçiren FETÖ'nün kendinden olmayanları tek tek belirledikleri, pasifize etmek ya da ordudan atmak için fişleme yaptıkları bir kez daha ortaya çıkarıldı.

FİŞLEME AJANDASI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen darbe girişimi soruşturması kapsamında, TSK'nın en kritik birimlerinden birisi olan Genelkurmay İstihbarat Daire'nin başındaki Korgeneral Mustafa Özsoy'un odasında da arama yapıldı. Çok sayıda belgeye el konulduğu odada ayrıca, ajanda da bulundu. Belgeleri ve ajandayı inceleyen polis, “fişleme” notlarıyla karşılaştı.

YAŞ'TA TERFİ EDİLECEKLERİ BELİRLEDİ

Ajandada yer alan isimlerin, Yüksek Askeri Şura'ya girecek olan rütbeli askerler olduğu anlaşıldı. Özsoy'un terfi alacak ya da tasfiye edeceklerle ilgili notlar aldığı görüldü. Buna göre, kendilerinden olan ve terfi ettirilmesi planlanan isimlerin karşısına “kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmiştir” ve “olumlu” ifadelerinin yazıldığı belirlendi.

FETÖ'CÜ OLMAYAN “OLUMSUZ”

FETÖ'nün hedef aldığı ve çeşitli iftiralarla ordudan ihraç edilen Üsteğmen Nazlıgül Daştanoğlu'un intiharıyla ilgili soruşturmayı kapatmakla suçlanan Korgeneral Mustafa Özsoy'un ayrıca, FETÖ'cü olmayanlara ilgili de notlar aldığı tespit edildi. Buna göre, kendilerinden olmayanların karşısına da “kovuşturmaya gerek vardır” ve “olumsuz” şeklinde notlar eklediği belirlendi. Yapılan bu fişlemelerle de FETÖ'cü olmayan isimlerin önünün kesildiği, terfi ettirilmediği, hatta ordudan ihraç edilmeye çalışıldığı ortaya çıkarıldı.

AKSAKALLI DA LİSTEDE

 

Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı Korgeneral Mustafa Özsoy'un ajandasından çıkan fişleme listesindeki kişilerin aile bilgilerinin dahi ifşa edildiği tespit edildi. Söz konusu listede Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı'nın da olduğu öğrenildi. 

Özsoy'un, darbe girişimi sırasında cuntacıların hedefinde olan ancak ellerinden kurtulmayı başaran Aksakallı'nın yeğeni üzerinden fişlendiği kaydedildi. Yeğeni FETÖ'ye ait dershaneye gitmeyen Aksakallı'nın isminin karşısında “olumsuz” ifadesinin yer aldığı belirtildi.

Yeni Şafak

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERGENELKURMAY  AKSAKALLI  FİŞLEME  LİSTE