UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ATATÜRK HAVALİMANI’NDA YENİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ!..

ATATÜRK HAVALİMANI’NDA YENİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ!..

ATATÜRK HAVALİMANI’NDA YENİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ!..

Hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaport sahipleri ile KKTC'ye gidecek yolcuların işlemlerini hızlandırmak amacıyla terminalde özel kontrol bankoları konuldu.

Atatürk Havalimanı’nda  hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaport sahipleri ile KKTC'ye gidecek yolcuların işlemlerini hızlandırmak amacıyla terminalde özel kontrol bankoları oluşturuldu. Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından alınan güvenlik tedbirleri kapsamında, hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaport sahipleri, bağlı bulundukları kurumdan görev ya da yurt dışına çıkış izin yazısı alarak seyahat edebiliyor. Ayrıca KKTC'ye seyahat edecek yolcuların ise kimlik bilgileri polislerce sistemden kontrol ediliyor.

Bu kapsamda Atatürk Havalimanı Emniyet Müdürlüğü yetkilileri tarafından daha önce Dış Hatlar Gidiş Terminali’ndeki vize ihlal ofisinde yapılan işlemler için özel kontrol bankoları konuldu. Bankolarda görevli polis memurları tarafından yapılan işlemlerin ardından yurt dışına çıkışlarında herhangi bir sakınca görülmeyen yolcuların uçaklara zamanında gitmesi sağlanıyor. Yapılan düzenleme ile terminallerdeki pasaport kontrol noktalarındaki yoğunluğun azaldığı gözlendi.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERatatürk havalimanı  yeni  güvenlik  önlem