UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

M. TEZEL YAZDI: “SERTAB’IN VAPUR KONSERİ KURGU ÇIKTI”

Sertab Erener’in şehir hatları vapurunda genç müzisyenlerle şarkı söylemesi doğaçlama değil önceden hazırlanmış PR çalışması çıktı. Vapur için alınmış. Sertab da saçını makyajını yaptırmış; ardından profesyonel bir çekim yapılıp servis edilmiş.

M. TEZEL YAZDI: “SERTAB’IN VAPUR KONSERİ KURGU ÇIKTI”

İşte Mevlüt Tezel'in bugünkü yazısı:

Kadıköy- Beşiktaş Şehir hatları vapurunda geçtiğimiz günlerde sokak çalgıcıları bir anda karşılarında Sertab Erener’i görünce ünlü sanatçının ‘Yanarım’ adlı şarkısını çalmaya başladı. Vapurdaki yolculara ses tanıdık geldi, şaşkınlıkla “Yoksa bu Sertab mı” dediler ve sonra mutluluktan havalara uçup ona eşlik ettiler. Sertab yolcuların  söylediği İzmir Marşı’na da eşlik edince kalabalık iyice coştu. Sosyal medyada düşünce görüntüler paylaşım rekoru kırdı. Herkes ‘helal olsun halkın sanatçısı’ dedi.

ÖNCEDEN HAZIRLANDI

Ama bu olay sanıldığı gibi doğaçlama gelişmedi, Sertab vapurda tesadüfen sokak çalgıcılarıyla karşılaşmadı. Bu olayda geçen tüm detaylar bir prodüksüyonun ürünüydü. Sertab, günler öncesinden o vapurda ve o saatte bir proje için olacağının toplantısını yetkililerle yapmıştı. Hatta vapurda seslendirilecek ‘yanarım’ şarkısı için bile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları A.Ş.’den izn alınmıştı.

Vapurun kalkmasına saatler kala Erener, saç, makyaj ve styling için hazırlıklar yapmaya başlanmıştı. Sertab’ın ekibinden profesyonel iki kişi çekim ve kayıt yapmak için hazırdı. Kamera grubu o kadar hazırdı ki, monopod bile çekimde kullanılmıştı.

‘Nasıl olur, sosyal medyaya düşen görüntüler cep telefonu kaydı demeyin. Sertab’ın vapur performansının bir de profesyonel çekim kaydı var.

Evet, günlerdir büyük bir hayranlıkla izleyipkonuştuğunuz o görüntüler Sertab’ın abisi ünlü reklamcı Serdar Erener’in de içinde olduğu sokak çalgıcılarını da kapsayan bir proje aslında.

Proje hakkında henüz detaya ulaşamadım ama Sertab’ın kendi Youtube kanalında kullanmak üzere sokak çalgıcılarıyla ilgili bir çalışması olduğu iddia ediliyor. Bu sanatçının PR için yapılmış bir halkla bütünleşme projesi de olabilir. Belki de bu görüntüler Serdar Erener’in ajansına bağlı bir reklamda kullanılacak.

ÇALGICILAR ZARARDA!!!

Bu arada Sertab’a eşlik eden sokak çalgıcıları ise Ateş Band gubu. Para topladıkları kutuda fazla bozukluk yoktu, herhalde 10-15 lira topladılar,normalde bir seferde 30-35 lira topluyorlar. Eğer Sertab’ın ekibinden bir ücret almadılarsa bu işten tek zararlıu onlar çıktı. Projenin ne olduğu şimdilik o kadar da önemli değil. Bir prodüksiyon parçası olsa da vapurda yaşananlar yine de güzel. Ancak bu güzelliği; herşeyin önceden planlanmış olması,profesyonel bir ekibin işin içinde olması bozuyor. Keşke sanatçının basın  danışmanı bunun bir proje olduğunu açıklasaydı. Samimiyet kalmadı,büyü bozuldu.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERMEVLÜT TEZEL  SERTAB ERENER  UÇANKUŞ  KURGU  VAPUR