UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

TÜRKİYE'YE İYİ HABER GELDİ! TAM 5 MİLYON KİŞİ BEKLENİYOR!..

Rus basınında çıkan charter söylentilerine karşın Türkiye'nin Rusyada turistlerin bir numaralı tatil seçeneği olmaya devam ettiği bildirildi.

TÜRKİYE'YE İYİ HABER GELDİ! TAM 5 MİLYON KİŞİ BEKLENİYOR!..

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) tarafından yapılan açıklamada, Rusyada yapılan tatil rezervasyonlarının yüzde 50'sinin Türkiyeye yapıldığı belirtildi.

 

 Açıklamada, Rusyanın charter seferlerini tekrar durdurabileceğine yönelik geçtiğimiz günlerde basına yansıyan iddiaların, Türkiyeye yönelik ilgide önemli bir değişikliğe sebep olmadığı vurgulanırken, söz konusu iddialar sonrasında Türkiye tatilini değiştirmek isteyenlerin çok düşük bir seviyede kaldığı kaydedildi.

 

 Rus medyasına geçtiğimiz günlerde yansıyan bazı haberlerde, Rusya Federal Hava Ulaşımı Kurumunun, ülkedeki havayolu şirketlerine Türkiyeye charter uçuşlarının askıya alınabileceği uyarısı yaptığı iddia edilmişti.

 

5 MİLYON RUS TURİST BEKLENİYOR

Uzmanlar bu yıl Türkiyeyi 5 milyon Rus turistin ziyaret etmesini bekliyor.

 

RUS SÖZCÜ DE SÖYLENTİ İÇİN 'HABERİM YOK' DEDİ

Rusya Dışışileri Bakanlığı sözcüsü Zaharova da Rus basınında çıkan Rusya ve Türkiye arasındaki charter uçuşların durdurulabileceğine ilişkin haberler hakkında Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın bilgisi bulunmadığını kaydetti.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERrus turist