UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

PUTİN TRUMP'IN PARİS İKLİM ANLAŞMASI KARARINI DEĞERLENDİRDİ!..

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Donald Trump'ın Paris İklim Anlaşması'ndan çekilme kararının eleştirilmemesi gerektiğini söyledi.

PUTİN TRUMP'IN PARİS İKLİM ANLAŞMASI KARARINI DEĞERLENDİRDİ!..

Putin, Rusya'nın St. Petersburg kentinde düzenlenen Uluslararası  Ekonomi Forumu'nda yaptığı konuşmada, Trump'ın Paris İklim Anlaşması'ndan çekilme  kararını değerlendirdi.

Trump’ın bu kararıyla ilgili eleştirilmemesi gerektiğini ifade eden  Putin, “Trump belki de Obama döneminde yapılan bu anlaşmanın çok da avantajlı  olmadığı görüşündedir. Konuyu derinlemesine değerlendirmek gerekiyor.” dedi.

Putin, ABD’nin anlaşmadan çekilmeden önce istişarelerde bulunarak  anlaşmadaki maddelerle ilgili değişiklik talebinde bulunmasının da tercih  edilebilecek bir yol olduğuna dikkati çekti.

Anlaşmanın tarafı olan ülkelerin, tüm kuralları net bir şekilde ortaya  koymasından sonra Rusya’nın anlaşmaya katılmayı değerlendireceğini vurgulayan  Putin, “Kaynakların dağıtımıyla ve tamamen teknik diğer konularla ilgili  anlaşmadaki tüm maddelerin netlik kazanmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERPUTİN  TRUMP