UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

BİLDİĞİNİZ OPERASYONLARI UNUTUN! BU EVDE İNEK MAHSUR KALDI!..

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde ahırın üstünde bulunan eve çıktıktan sonra ayağı tahtalara sıkışan ineği itfaiye ekipleri kurtardı.

BİLDİĞİNİZ OPERASYONLARI UNUTUN! BU EVDE İNEK MAHSUR KALDI!..

Bugüne kadar kedi ve köpeklerin kurtarılma operasyonlarına çok rastladık ancak bir ineğin, özellikle de evde sıkışan bir ineğin, kurtarılma operasyonuna hiç rastlamamıştık. Ta ki bugüne kadar…

Olay, sabah saatlerinde İzmit Kısalar Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre Rukiye Yılmaz’a ait inek, ahırda zincirinden kurtularak, merdivenlerden üst kata çıktı.

Üst kattaki tahtaların eski olması nedeniyle ineğin iki ayağı tahtaların arasına sıkıştı. İneğin sesini duyan sahipleri hemen eve koştu. Komşuların da yardımı ile ineğin tek ayağı sıkıştı yerden kurtarıldı. İneğin diğer ayağını bir türlü kurtaramayan vatandaşlar çareyi itfaiyeden yardım istemekte buldu.

İhbar üzerine kısa sürede olay yerine gelen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri, ineği sıkıştığı yerden kurtarmak için hummalı bir çalışma başlattı. İtfaiye ekipleri ve mahalle sakinlerinin de yardımı ile tahtaların arasında sıkışan inek, yarım saatlik çalışmanın sonucu kurtarıldı.

İneğini kurtaran itfaiye ekiplerine teşekkür eden Rukiye Yılmaz, “ Geldiğimde zincirini kopartmış ve üst kata çıkmış. Arka ayakları tamamen aşağı sarkıktı. Yaklaşık 2 saatten beri inek orada öyle duruyordu. İtfaiye ekipleri geldi ve kurtardı” dedi.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERinek  kurtarma  operasyon