UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

TACİZ EDENE 6 YIL 8 AY,TACİZ EDENİ DÖVENE 1.5 YIL CEZA VERİLDİ!

Konya'da sosyal medya üzerinden evine davet ettiği F.E.'yi , taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alınıp, tutuklanan Ali Sağdıç , 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

TACİZ EDENE 6 YIL 8 AY,TACİZ EDENİ DÖVENE 1.5 YIL CEZA VERİLDİ!

Sağdıç'ı gözaltına alınmadan önce dövdüğü ileri sürülen Murat D. ise açılan kamu davasında 1,5 yıl hapse mahkum edildi.

Kararı İstinaf Mahkemesi'ne taşımaya hazırlanan Murat Doğar, 'Kimsesiz bir çocuğa cinsel saldırıda bulunan bir insanı dövdüğüm için cezaevine girmek istemiyorum" dedi.

Meram ilçesi Saadet Mahallesi'nde oturan, geçimini günlük işler yaparak sağlayan Ali Sağdıç, ilköğretim öğrencisi F.E.'ye sosyal medya hesapları üzerinden arkadaşlık isteği yolladı.

Eşinden boşanan Ali Sağdıç, F.E.'nin bu istekleri reddetmesine rağmen, ısrarla istek yollamaya devam etti. Sağdıç, bir süre sonra arkadaşlık isteğini kabul eden F.E.'yi "Evime gelip misafirim ol. Birlikte güzel vakit geçirelim" diyerek davet etti. F.E. de bu isteği geri çevirmeyip eve gitti.

Ali Sağdıç, evde F.E.'ye cinsel saldırıda bulundu. Küçük çocuk, bunun üzerine evden kaçtı.

Ali Sağdıç, bu olaydan 1 yıl sonra F.E.'ye sosyal medya üzerinden yeniden mesaj attı. F.E., kendisine atılan, "Seni özledim. Seveyim seni. Evim çok sıcak. Kiracı da evde yok. Gel doyur beni. Seni öpüyorum. Birlikte güzel vakit geçirelim" mesajlarını yakınlarına gösterdi. 

Evinde kaldığı yakını Muharrem S. de, F.E.'ye, Sağdıç'ı iş yerine çağırmasını istedi.

 Ali Sağdıç, 28 Haziran 2017 tarihinde F.E.'nin çalıştığı iş yerine geldi. Muharrem S., Ali Sağdıç'a, 'Senin derdin ne, bu çocukla ne yapmaya çalışıyorsun' deyince tartışma çıktı.

 Tartışma sırasında Muharrem S., Sağdıç'a tokat attı. O sırada gürültüyü duyan Muharrem S.'nin yan komşusu Murat Doğar, geldi, Ali Sağdıç'ın F.E.'ye tacizde bulunduğunu öğrenince, şüpheliye sopayla vurdu.

 Çağırılan polise teslim edilen Sağdıç, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Ali Sağdıç hakkında hazırlanan iddianame, Konya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde kabul edildi, hakkında dava açıldı.

 Ali Sağdıç, duruşmadaki savunmasında, "F.E.'nin anne ve babası olmadığından ona bir baba gibi yaklaştım. F.E.'ye tecavüz etmedim. Onunla herhangi bir cinsel birlikteliğim olmadı" dedi. Mahkeme heyeti, Sağdıç'a, 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan 6 yıl 8 ay hapis cezası verdi.

Mahkeme aşamasında Ali Sağdıç'a gözaltına alınmadan önce dövdüğü ileri sürülen Muharrem S. ve komşusu lokanta işletmecisi Murat Doğar hakkında, 'Kasten yaralama, cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetten yoksun kılma' suçundan kamu davası açıldı. 

Tutuklu Ali Sağdıç da dava sırasında her iki kişiden de şikayetçi oldu.

4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada mahkeme heyeti, iş yerinin kapısı kilitli olmadığı için 'kişiyi hürriyetten yoksun kılma' suçunun işlenmediği kanaat getirdi. 

Muharrem S. 'kasten yaralama suçundan 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, Muharrem S.'nin F.E.'nin yakını olduğu ve suçu tahrik altında işlediği için cezayı 3 ay 3 güne indirip, 'hükmün açıklamasının geri bırakılmasına' karar verdi. 

Heyet aynı suçtan yargılanan Murat Doğar'a da 1 yıl hapis cezasına mahkum etti. 

Sopa kullandığı ve Ali Sağdıç.'ın vücudunda kemik kırığı oluştuğu için bu ceza 1,5 yıla çıkartıldı. Doğar'ın, daha önce karıştığı başka bir kavgada silah kullandığı ve o olaydan dolayı infazı bulunduğundan cezası ertelenmedi.

 

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERistismar  hapis