UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

BURADA BİNLERCE EV ORTALAMA 7 TL

İtalya'nın Sicilya şehrinde bulunan Mussomeli Belediyesi, beldeyi canlandırmak amacıyla başlattığı proje kapsamında 11 bin evi 1 euro üzerinden satışa çıkardı.

BURADA BİNLERCE EV ORTALAMA 7 TL

İtalya Sicilya'da bulunan Caltanissetta eyaletine bağlı bir belde olan Mussomeli, son yıllarda nüfus kaybı yaşıyor. Mussomeli Belediyesi, kasabayı yeniden canlandırmak, mimari mirasa sahip çıkmak ve turizmi canlandırmak için 11 bin terk edilmiş evi tanesi 1 Euro'dan satışa sundu.

Ortaçağdan kalma tarihi kalelerin ve kiliselerin yer aldığı bölgede, satılık olan evlerin üzerine ilanlar asıldı.

Evler, üzerindeki numaralar ya da www.case1euro.it adresinden satın alınabiliyor. Bölgeye gidemeyenler evleri internet sitesinden görebiliyor.

Evlerin tapusunu almanın şartı ise tadilat yaptırmak olarak belirlenmiş durumda. Evi satın alan kişiler, öncelikle 8 bin Euro depozito veriyor. Daha sonra da metrekare başına 107 dolarlık tadilat yaptırmaları gerekiyor. Tadilat yaptırılmazsa depozitoya el koyuluyor ancak tadilatı tamamlayan ev sahipleri depozitoyu geri alıyor.

Beldede tadilat işlerini üstlenebilecek mühendis ve mimarlar da bulunuyor ancak ev sahibi bu kişilerle çalışmak zorunda değil. İsteyenler, kendi tadilat ekibini getirebiliyor.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERitalya  sicilya  ev