UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

SATTIĞI BÖBREĞİNİ GERİ İSTEDİ!

Böbreğini akrabasına verecekti ama son anda aralarında anlaşmazlık yaşandı. Sonuç ise iki akraba hakkında 5 yıl hapis istemi…

SATTIĞI BÖBREĞİNİ  GERİ İSTEDİ!

Böbrek hastası akrabasına para karşılığı böbreğini satan Halil İbrahim K., ameliyat sonrası organını geri istedi. Akrabalar arası anlaşmazlık hastaneye ihbar edilince olaya savcılık el koydu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede ilginç olay şöyle anlatıldı: 37 yaşındaki Yasemin K. böbrek hastasıydı. İstanbul Çekmeköy'de ikamet eden Yasemin K.'nin akrabası Halil İbrahim K. genç kıza böbreğini verdi. Ameliyat, İstanbul'da özel bir hastanede gerçekleştirildi.

KARDEŞİ İHBAR ETTİ

Sabah’ın haberine göre; Ameliyattan kısa bir süre sonra Halil İbrahim K.'nin kardeşi, hastaneyi arayarak ağabeyinin akrabasına böbreğini para karşılığında sattığını ihbar etti. Hastane, durumu savcılığa bildirdi. Şikâyet sonrası olay incelemeye alındı.

Ameliyat olan Yasemin K.'nin annesi, 60 bin lira karşılığında böbreği akrabasından satın aldığını beyan etti. Bir başka beyanda ise Halil İbrahim K.'nin ameliyat sonrası verdiği böbreğini 40 bin lira karşılığında geri istediği yer aldı. İki akraba hakkında "Organ ticareti yapmak"tan 5 yıl hapis istendi.

 

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERböbrek