UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

4 YAŞINDAKİ OĞLUNU BOĞARAK ÖLDÜRMÜŞTÜ! MAHKEMEDEN ŞOK KARAR!

Balıkesir’in Edremit ilçesinde 4 yaşındaki oğlu Kuzey Efe E.’yi öldürdüğü iddiasıyla müebbet hapis cezası alan baba Hüseyin Ersezgin, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi’nin kararıyla tahliye edildi.

4 YAŞINDAKİ OĞLUNU BOĞARAK ÖLDÜRMÜŞTÜ! MAHKEMEDEN ŞOK KARAR!

Kararın bozulmasıyla birlikte Ersezgin yeniden hakim karşısına çıkacak.

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Kadıköy Mahallesi'nde 6 Şubat 2018 tarihinde, Hüseyin Ersezgin'nin, otomobille gezdirdiği oğlu Kuzey Efe'nin yaramazlık yaptığı ve ayağa kalkıp yanına geçmeye çalışması nedeniyle ağzını ve burnunu tıkayarak ölümüne neden olduğu iddia edildi.

Jandarma karakoluna giderek suçunu itiraf eden ve savcılık sorgusunda da suçunu kabul eden Hüseyin Ersezgin, mahkemede suçsuz olduğunu öne sürdü.

 

MÜEBBET HAPİSTEN TAHLİYEYE

Son duruşmada tarafları dinleyen mahkeme heyeti, Ersezgin'e müebbet hapis cezası verdi. Daha sonra tarafların bir üst mahkemeye başvuruları üzerine Bursa Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi 14 Haziran’da bir karar aldı.

 

Alınan kararda, “Davanın yeniden görüşülmesine ve duruşma hazırlığı işlemlerine başlanmasına, sanık Ersezgin'in üzerine atılı suçun niteliği, suç vasfının değişme ihtimali, tutuklu kaldığı süre, mevcut delil durumu itibariyle bihakkın tahliyesine, başka suçtan tutuklu ya da hükümlü değilse derhal tahliye yazısının yazılmasına” karar verildi.

 

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST

Hüseyin Ersezgin, adli kontrol şartıyla tahliye edildi. Mahkeme, dosyanın İstanbul 2. İhtisas Kurulu'na gönderilerek, suç tarihinde maktulün mekanik asfiksi için ağız-burun kısmının ne kadar süre ile kapatılması gerektiği, çocuk ağlıyorsa bu sürenin ne kadar olacağı, ölümünün ne kadar zamanda gerçekleşeceği konusunda rapor isteyecek. Mahkeme bir sonraki duruşmayı 6 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştirecek.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERküçük efe  ölüm  dava  mahkeme  cani baba  boğulma  tahliye  balıkesir  edremit