UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

TAYYAR IŞIKSAÇAN'DAN MUHTEREM NUR'A CEVAP!

Engelsiz Yaşam Vakfı tarafından organize edilen ve tüm gelirleri TÜM ŞEHİT ÇOCUKLARI YARDIMLAŞMA DERNEĞİ’ne bağışlanan müzayedenin ardından, müzayede de satışa sunulan ürünlerin Müslüm Gürses’e ait olduğunu iddia eden Muhterem Nur’a, Engelsiz Yaşam Derneği Vakfı Genel Sekreteri Gazeteci Tayyar IŞIKSAÇAN cevap verdi.

TAYYAR IŞIKSAÇAN'DAN MUHTEREM NUR'A CEVAP!


Filmin yapımcısını, Engelsiz Yaşam Vakfını ve Tayyar IŞIKSAÇAN’ı ‘Dolandırıcılık’ ile itham eden Muhterem Nur’a cevap veren IŞIKSAÇAN, kamuoyunu bilgilendirici bir açıklama yaptı. IŞIKSAÇAN, “Muhterem Nur özür dilemesini bekliyorum” ifadelerini kullandı.


İŞTE IŞIKSAÇAN’IN AÇIKLAMALARI


Değerli Meslektaşlarım;

 

Medya sektöründe ki işim dışında sosyal sorumluluk çalışma platformum ENGELSİZ YAŞAM VAKFI’nın Genel Sekreteri olarakta görev almaktayım.


36 yıllık meslek hayatımda şerefimle, namusumla ve gazetecilik ahlakımla para kazandım. Mesleki yaşantım içinde imzam bulunan haberlerimden dolayı bir defa bile adliye kapısından içeri davet edilmedim. Mesleğimi hiçbir şahsa ve bedele ne sattım ne de kiraladım.


08.09.2018 gecesi Vakfımız tarafından organize edilen ve geliri TÜM ŞEHİT ÇOCUKLARI YARDIMLAŞMA DERNEĞİ’ne bırakılan gecenin müzayedesi tarafımdan sunulmuştur.

 

Ayla, Çiçero, Müslüm gibi başarılı fimlerin yapımcısı Mustafa Uslu bu müzayede satılmak ve geliri bağışlanmak üzere Müslüm filminde oyuncu Timuçin Esen’in giydiği gömleği ve filmin orijinal afişinin oyuncular tarafından ıslak imzalı tablosunu bağışlamıştır. 

Müzayede de ayrıca Miya Kuyumculuk tarafından bağışlanan bir bayan yüzüğü de satışa sunulmuştur.


Gecede misafirlerimiz arasında bulunan Demet Akalın gömleği, Ferman Toprak ise yüzük ve tabloyu satın almışlardır. 

Geceye ilişkin medyada çıkan haberler sonrası rahmetli Müslüm Gürses’in hayat arkadaşı Muhterem Nur, filmin yapımcısını, vakfımızı ve şahsımı “DOLANDIRCILIK” suçlamasıyla şikâyet etmiş. Müslüm Gürses’e ait gömleğin müzede, yüzüğün ise kendisinde olduğunu söylemiştir.


Hâlbuki müzayede de yer alan hiçbir ürün Müslüm Gürses’e ait olmadığı gibi ne ürünler tanıtılırken nede müzayede sırasında böyle bir iddia yer almamıştır. 

Müzayedeye katılan ve ürünleri satın alan Demet Akalın sosyal medya hesabından Ferman Toprak ise hem sosyal medya hesabından hem de medya yoluyla dolandırılmadıklarını, ürünlerin kime ait olduğunu bilerek aldıklarını kamuoyu ile paylaşmışlardır.


Muhterem Nur’un savcılığa yaptığı başvuru sonrasında yapımcı Mustafa Uslu ve Vakıf Genel Sekreteri olarak ben ve tanık sıfatıyla Ferman Toprak, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Sahtecilik ve Dolandırıcılık Bürosunda Cumhuriyet Savcısı Yavuz Pehlivan’a ifade verdik.


Cumhuriyet Başsavcısı Yavuz Pehlivan, 04.07.2019 tarihinde yaptığı tebligat ile “Soruşturma neticesinde Engelsiz Yaşam Vakfının düzenlemiş olduğu 08.09.2018 tarihli gecede satılan eşyaların Müslüm filminin oyuncularının ıslak imzası da bulunan afişin Müslüm karakterini canlandıran Timuçin Esen’in filmde giydiği gömleğin ve sponsor firmanın hediye ettiği yüzüğün satıldığı, söz konusu eşyaların Müslüm Gürses’e ait eşyalar olmadığı, müştekinin soyut iddiasının haricinde başka delil bulunmadığı, atılı suçun unsurlarının oluşmadığı anlaşılmakla şüpheli hakkında CMK 172 vd maddeler gereğince olay nedeniyle şüpheli hakkında kamu adına KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA CMK’nın 172 ve 173 maddeleri uyarınca karar verildi” tebligatını yapmıştır.


Araştırmadan ve soruşturmadan, bir kez dahi konu hakkında fikrimizi almadan hakkımızda bu mesnetsiz yakıştırmayı yaparak şikâyetçi olan Muhterem Nur’u kamuoyu önünde şahsımdan ve Engelsiz Yaşam Vakfın’dan özür dileyene kadar MÜFTERİ ilan ediyorum. 

Kendisine yaptığı bu hiçbir dayanağı olmayan mesnetsiz ithamlarından dolayı ne dünyevi nede uhrevi hakkımı helal etmiyorum. 

Rahmetli Müslüm Gürses’in aziz hatırasına ve şahsımla olan irtibatına mukabil Muhterem Nur hakkında hukuki haklarım gizli kalmak üzere bir kez daha kendisini kamuoyu önünde özür dilemeye davet ediyorum.


Saygılarımla


Tayyar IŞIKSAÇAN – Gazeteci / Engelsiz Yaşam Vakfı Genel Sekreteri

 

 

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13