UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

SARIMSAK FESTİVALİ YİNE DOPDOLU BAŞLADI!

33. Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sanat Festivali, Taşköprü Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu yıl 6. Kez düzenlenen Toplu Sünnet Şöleniyle başladı. Festivalin ilk günü renkli görüntülere sahne oldu.

SARIMSAK FESTİVALİ YİNE DOPDOLU BAŞLADI!

Etkinliğe; Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları, KASDER Başkanı Remzi Şen, MHP Taşköprü İlçe Başkanı İsmail Berber, Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Reçber, Taşköprü İlçe Müftüsü Kahraman Yaman, Belediye Meclis Üyeleri, Taşköprü Dernekler Federasyonu Başkanı Halil Hasanoğlu ve iş adamları katıldı.

 

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen şölen saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Protokol konuşmalarının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu. Atatürk ilk ve ortaokul öğrencilerinin Artvin yöresine ait halk oyunu gösterisiyle devam eden programda Azeri sanatçı Vüsale Askerova da sahne alarak marş okudu. Vüsale Askerova’nın performansının ardından Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, Azeri sanatçıya plaketini takdim etti.

 

Vüsale Askerova, programının ardından yaptığı açıklamada;

“Azerbaycan’dan kucak dolusu selamlar getirdim. Çok sevindim bugün burada olmak için davet aldığıma. Sarımsak Festivali’ni daha önce de duymuştum. Festivaller her zaman olur. Uluslararası Sarımsak Festivali’ne davet edilmiş olmak, yer almam benim için bir onurdur. Beni memnun etti çünkü biz kardeş ülkeyiz, dost ülkeyiz. Burada kendimi hiç yabancı hissetmedim. Ve bu dostluğumuz, kardeşliğimiz daimî, ebedi olsun inşallah. Birbirimizden hiç kopmayalım. Bu işler, organizasyonlar her zaman olsun. Abdullah Bey’e de çok teşekkür ediyorum. Böyle güzel bir festivalin düzenleyicisi olduğu için.” ifadelerini kullandı.

 

Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, sünnet olan çocuklara hediye dağıttıktan sonra Taşköprü Devlet Hastanesi Başhekimi Hüseyin Bıyıklı’ya da Teşekkür Plaketini takdim etti.

 

70’e yakın çocuğun sünnet ettirildiği Toplu Sünnet Şöleninin ardından açıklamalarda bulunan Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal;

“Çok mutluyum. 65 tane oğlum oldu. Sünnetlerini yapmak bana nasip oldu. Bu mutluluk anlatılmaz. Çok güzel bir şey. Hepsi çok mutlu, bakın seviniyorlar. İlçemizin birliğini, beraberliğini sağlamak için bu tür organizasyonlar olmazsa olmazlarımızdan. İnşallah seneye de devam edeceğiz. İhtiyaç sahibi, 6 yaş üstü çocuklarımızı sünnet ettirdik.” ifadelerini kullandı.

 

Çocuğu sünnet olan aileler, Taşköprü Belediyesi’nin bu hizmetinden ötürü mutlu olduklarını belirterek, bu imkânı sağladığı için Belediye Başkanı Abdullah Çatal’a teşekkürlerini ilettiler.

 

Toplu Sünnet Şöleni son olarak Ankaralı Yasemin ve Yasin’in konser performansıyla sona erdi.

 

33. Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali, 15 Ağustos Perşembe günü 15.00’de Tarihi Köprübaşı Festival Alanında yapılacak Resmi Açılış programı ile başlayacak. Açılışın ardından Süleyman Demirel Caddesi üzerinde Kortej Yürüyüşü gerçekleştirilecek. Pompeiopolis 2019 Tarım, Orman, Hayvancılık ve Tarımsal Gıda Fuarı’nın açılışı da bugün yapılacak. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Halk oyunları gruplarının gösterileri ve Merkez Cami’deki Mevlid-i Şerif Programı ile devam edecek olan festival, ilk gününü Tarihi Köprübaşı alanında 21.00’de Festival Orkestrası Programı ile sonlandıracak. 

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERKASTAMONU