UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

CİNAYETİN DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI!

Fethiye'de bir villada cansız bedeni bulunan Asena Ercan'ın katili Hasan Aydın hakkında müebbet hapis istemiyle dava açıldı. İddianemeye göre ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlatan Aydın, genç kadının telefonuna gelen bir mesaj yüzünden tartıştıklarını söyledi.

CİNAYETİN DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI!

Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı, Asena Ercan’ın (27) bir villada 29 Ekim’de boğularak öldürülmüş halde bulunmasına ilişkin soruşturmayı tamamladı. Cinayeti işlediği belirlenen sevgilisi Hasan Aydın (36) hakkında ‘müebbet hapis’ istemiyle dava açıldı. İddianamede Aydın’ın cinayeti detaylarıyla anlattığı ifadesi de yer aldı.

TELEFONUNA MESAJ GELDİĞİNİ SÖYLEDİ

Hürriyet'in haberine göre Aydın, ifadesinde Asena Ercan ile 3 yıldır sevgili olduklarını, olay günü villada içki içerken telefona gelen bir mesaj üzerine tartıştıklarını, bir süre sonra kendisini yerde ölü halde yatan Asena’nın başında oturur bulduğunu söyledi

"ONU BOĞMUŞ OLABİLİRİM"

Daha sonra İstanbul’a giden Aydın, burada polise teslim oldu. Olayı anlattı. ‘Sevgilimle alkol alıyorduk. Aramızda tartışma çıktı. Alkolün etkisiyle kendimi kaybettim. Onu boğmuş olabilirim’ dedi.

Bunun üzerine İstanbul polisi durumu Fethiye jandarmasına bildirdi.

Şizofreni tanısıyla ilaç aldığını iddia etti

Fethiye’deki villaya giden jandarma ekipleri kapıyı kırarak içeri girdi. Ekipler Asena Ercan’ı boğazına havlu sarılarak boğulmuş bir halde buldu. Olayın faili Aydın, şizofreni tanısıyla ilaçlar kullandığını da iddia etti. Savcılığın yaptığı araştırma bu iddianın da doğru olmadığını ortaya çıkardı.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERAsena Ercan  cinayet  Fethiye  İstanbul  Hasan Aydın  mahkeme