UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

'ROBIN HOOD' ÜSKÜDAR'DA

İstanbul'un gecekondu mahallelerinde, para dağıtan gizemli hayırsever, bu kez kitap dağıttı

'ROBIN HOOD' ÜSKÜDAR'DA

Mahalle bakkallarına veresiye borcu bulunan kişilerin hesaplarını kapatan hayırsever, bu kez Üsküdar’da kitap dostu bakkal Kamber Bozan’a 15 bin adet kitap hediye etti.

Kitap dostu olarak bilinen ve çocuklara sürekli kitap hediye eden Bakkal Kamber Bozan’a 15 bin adet kitap hediye etti. Kitapların bir kısmı bakkalda okurlarını beklerken, bir kısmı ile bakkal Kamber Bozan’ın adına kütüphane açılacak.
Bakkal Kamber Bozan, "Ben akşam bakkalda oturuyordum. Akşam saat 23.00 kadar açığız saat 21.30 civarında kapı çalındı. 3 genç arabayla geldiler selam vererek içeri girdiler. Koliler ile elinde kitap getirdiler ben de sordum. Bu kitaplar nereden geliyor diye onlar da bu kitapları Robin Hood göndermiş dedi, çok güzel dedim. 15 bin kitap, ben de yerim olmadığı için benim adıma köylere gönderseniz olmaz mı? Onlarda olur dediler. Senin adına köylere göndeririz dediler. Bir kısmını bakkala aldım bir kısmını benim adıma köylere gönderecekler. Ben de dedim keşke bütün ülkede Robin Hood'lar çoğalsa da bütün esnaflarımıza, insanlarımıza yardımcı olsalar. Ben insanlarımıza imkan verilmesini istiyorum. Kendimden yola çıkarak ben okuyamadım. Ben isterim ki bütün esnaflarımız dükkanlarının önüne stant koysalar çocuklarımıza yardımcı olsalar, biz burada çocuklarımıza kitapları ücretsiz veriyoruz daha sonra bana gelip özetini anlattıklarında onlara çikolatalar hediye ediyorum. Amacımız onların öz güvenlerinin yerine gelmesi, sadece kitap versem olmaz çocuklarımızı ödüllendirince daha hevesli olurlar.


Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERüsküdar  robin hood  kitap  çocuklar  hayrsever  gizemli