UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

İŞE ÇIPLAK GİTMENİN CEZASI YOK!

İtalya'da bir polis memurunun sabahları çıplak bir şekilde mesai kartını okuttuğu, ardından eve dönüp giyindikten sonra işe başladığı anlaşıldı. Mahkeme, polis memurunu haklı buldu.

İŞE ÇIPLAK GİTMENİN CEZASI YOK!

İtalya'nın kuzey batısındaki San Remo kentinde çalıştığı kurumla aynı binada yaşayan polis memuru Alberto Muraglia'nın giyinmek için zaman kaybetmemek ve daha fazla uyumak adına sabahları çıplak bir şekilde mesai kartını okuttuğu, ardından eve dönüp uyuduğu anlaşıldı.

Güvenlik kamerası kayıtlarında fark edilen 53 yaşındaki polis memuru hakkında dava açıldı. Polis memurunun karısı Adriana, eşinin kartını okuttuktan sonra 'her zaman' işe döndüğünü savundu.

İtalyan La Stampa gazetesine konuşan Adriana, "Bazı sabahlar işe birkaç dakika geç kaldıysa pantolonunu çeker ve kartını okutmaya giderdi. Ardından eve dönüp tamamen giyindikten sonra işe giderdi" ifadelerini kullandı.

Polis memurunun bazı sabahlar kızı veya eşinden kartını okutmalarını istediği de belirtildi. Mahkeme, polis memurunu suçlu bulmadı, giyinmek için harcanan zaman da 'mesainin bir parçası' dedi. Muraglia, hakkında şimdi 'tembel memurların' sembolü yorumları gibi eğlenceli yorumlar yapılıyor.  

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERitalya    çıplak  mahkeme