UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

CORONOVİRÜS’ÜNDE ÖLÜ SAYISI YÜKSELDİ

Çin'de başlayan Koronavirüs (2019-nCoV) salgınında hasta sayısının 2 bin 794'; ölü sayısının ise 80'e yükseldiği belirtildi. Çin Başbakanı Li Keqiang, virüsün çıkış kenti olan Wuhan’ı ziyaret etti. ABD'de 5'inci vaka tespit edilirken Çin'den sonra virüslü hasta görülen ülke sayısı 14 oldu.

CORONOVİRÜS’ÜNDE ÖLÜ SAYISI YÜKSELDİ

Çin’in Wuhan kentinde çıkan ve hızla yayılan Koronavirüs (2019-nCov) salgınında ölü sayısı 80'e yükseldi. Çin Başbakanı Li Keqiang, Wuhan kentine giderek incelemelerde bulundu. Sağlık çalışanları ile görüşen Başbakan, Koronavirüs tedavileri için inşasına başlanan hastaneyi ziyaret etti. Başbakan, tıbbi malzemeler satan bir dükkâna girerken ateşini de ölçtürdü.

Hainan bölgesi yetkilleri bugün itibariyle Koronavirüs salgınındaki ilk ölüm vakasını duyurdu. Çin, geçen hafta kutlanmaya başlanan Çin Yeni Yılı (Lunar New Year) tatilini 2 Şubat 2020’ye kadar uzattıklarını duyurdu.

DÜNYA GENELİNDE KORONAVİRÜS

ABD, Koronavirüs sebebiyle hastalanan vaka sayısının 5’e çıktığını duyurdu. Wuhan'daki ABD Konsolosluğu ise kentte bulunan ABD vatandaşlarını ve konsolosluk çalışanlarını yarın bir uçakla San Fransisco’ya tahliye edeceğini açıkladı. İngiltere İçişleri Bakanı Priti Patel ve Dışişleri Bakanı Dominic Raab, Wuhan’da bulunan İngiliz vatandaşlarının ülkeye getirilmesi planı üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Japonya hükümet sözcüsü Yoshihide Suga, Wuhan’da bulunan 560 Japon vatandaşının ülkeye getirilmesi için uçuşlarının planlandığını açıkladı. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Pekin’de özel bir toplantı yapacağını duyurdu. Fransa Sağlık Bakanı ise Wuhan kentinden ülkeye gelecek vatandaşlarını 14 gün karantinada tutulacağını açıkladı.

SAYILARLA KORONAVİRÜS

ABD bulunan John Hopkings Üniversitesi Bilim ve Mühendislik Merkezi (JHU CSSE) Koronavirüsün dünya çapındaki verilerini izleyen bir web sitesi kurdu. Web sitesi Koronavirüsün yayılmasını gerçek zamanlı olarak izliyor ve hasta sayısı ve ölümleri ülkeler bazında hem sayısal veri olarak hem de harita şeklinde sunuyor.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERcoronovirüs  koronovirüs  salgın  sars  çin  hastalık