UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

“BU TARZ BENİM” YARIŞMACISINA ŞOK

Moda yarışması 'Bu Tarz Benim'ile fenomen haline gelen Ayşegül Melisa Doğan, alkollü araç kullanırken polise yakalandı. Arkadaşından çaldığı ehliyete ceza kestirince Doğan’a hırsızlık suçuyla dava açıldı.

“BU TARZ BENİM” YARIŞMACISINA ŞOK

TV'de şöhret olan Ayşegül Melisa Doğan, 22 Aralık 2019 tarihinde güzellik koçu olan arkadaşı Özge Özel ile bir araya geldi. Beşiktaş'ta buluşan ikiliden Doğan, Özel'in ehliyetini çantasından alarak eline geçirdi.

1.81 PROMİL ALKOLLÜ ÇIKTI

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; bir müddet sonra Doğan, Beşiktaş'ta aracı ile birlikte trafik polisleri tarafından durduruldu. 1.81 promil alkollü çıkan fenomen, ehliyet ve ruhsatını polis memurlarına ibraz ederken, daha önceden temin etiği Özel'in ehliyetini polislere verdi.

"EHLİYETİ ÇALMADIM"

Söz konusu olay sonrası kendisine para cezası gelen Özel, ehliyetinin çalındığını fark edip suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Özel'e ait olduğu belirlenen ehliyeti Doğan'ın kullandığı ortaya çıktı.

Doğan, aracın şirket aracı olduğunu, ehliyeti çalmadığını, yanlışlıkla ruhsatın arasına girdiğini iddia etti.   

7 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Savcılık, yürütülen soruşturma tarafından Ayşegül Melisa Doğan hakkında 'elde veya üstte taşınan eşyayı özel beceri ile almak suretiyle hırsızlık' suçu kapsamında 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Hazırlanan iddianamede, Doğan'ın polislerin kendisine hitap etmesine itiraz etmeyerek suçu işlediği belirtildi.

Dava ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13