UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

11 GÜNLÜK BEBEKTE COVİD-19 TESPİT EDİLDİ!

Kütahya'da 11 günlük bir bebeğin Kovid-19 testi pozitif çıktı. Yapılan testler sonucu bebeğin babasında da virüs tespit edildi. Aynı hastanenin yenidoğan servisindeki başka bir bebeğin annesinde de virüs tespit edilince aralarında sağlık çalışanlarının da olduğu 25 kişi karantinaya alındı. 11 günlük bebekle birlikte babası ve diğer bebeğin annesi de hastanede tedavi altına alındı.

11 GÜNLÜK BEBEKTE COVİD-19 TESPİT EDİLDİ!

Kütahya'nın Hisarcık ilçesine bağlı Hasanlar köyünde oturan Fatma K., 7 Mayıs tarihinde Doç. Dr. İsmail Karakuyu Simav Devlet Hastanesi'nde doğum yaparak bir kız bebek dünyaya getirdi.

Mustafa ve Fatma K. çifti, doğumun ardından Hasanlar köyündeki evlerine döndü. Geçen 8 Mayıs günü bebekte sarılık görülmesi üzerine Mustafa ve Fatma K. çifti, bebeklerini Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü.

YOĞUN BAKIM SERVİSİNE ALINDI

Yapılan ilk muayenenin ardından kız bebek, yenidoğan yoğun bakım servisine alındı. 11 Mayıs günü ise baba Mustafa Kaşık'ta belirtiler görülmesi üzerine yapılan Kovid-19 testi pozitif çıkmasının ardından hastanede tedavi altına alındı.

Kütahya Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekibince yapılan incelemede bebek ve ailesiyle temas ettiği değerlendirilen aralarında doktor, hemşire, hizmetli ile yenidoğan servisinde kalan 3 bebek ile annelerine Kovid-19 testi yapıldı.

Yenidoğan servisindeki başka bir bebeğin annesi olan Pınar O.'nun testi pozitif çıkarken, 11 sağlık çalışanın testi ise negatif olduğu tespit edildi.

11'İ SAĞLIK ÇALIŞANI 25 KİŞİ KARANTİNAYA ALINDI

Filyasyon ekibince yapılan çalışmaların ardından kız bebek ile teması olduğu değerlendirilen ve testleri negatif çıkan 11'i sağlık çalışanı da dahil 25 kişi karantinaya alındı.

Corona virüsü tanısı konulan 11 günlük kız bebeği, babası Mustafa K. ve yenidoğan servisindeki başka bir bebeğin annesi olan Pınar O.'nun hastanedeki tedavisi sürüyor.

Son Güncelleme: 18.05.2020 22:11:03
ETİKETLERKÜTAHYA  BEBEK  CORONA  KARANTİNA