UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

TRT MUHABİRİ AMERİKA'DA VURULDU

Amerika'daki protestoları haberleştiren TRT World muhabiri Lionel Donovan protestoları aktarırken polis tarafından vuruldu. Ekiple ilgili son durumu TRT Genel Müdür Yardımcısı Serdar Karagöz açıkladı.

TRT MUHABİRİ AMERİKA'DA VURULDU

Siyahi Amerikalı George Floyd’un polis tarafından öldürülmesinden sonra ABD’de başlayan ırkçılık karşıtı protestolarda polis şiddeti artarak devam ediyor. TRT World ekipleri de Amerika’daki gelişmeleri dünyaya aktarırken saldırıya uğradı. Washington ve Minneapolis’te yayın yapan TRT World ekipleri protestolar esnasında polisin attığı plastik mermi ve gaz fişekleri ile yaralandı.

ABD’de protestoların başladığı ilk günden bu yana sıcak anları olayların merkezinde takip eden TRT World ekipleri, yaşananları ekrana taşırken Amerikan polislerinin göstericileri dağıtmak için kullandığı plastik mermi ve gaz fişeklerine maruz kaldı.

TRT World’ün Washington muhabiri Sally Ayhan, Beyaz Saray’ın önündeki protestoları ve gizli servisin aldığı güvenlik önlemlerini canlı yayında aktardığı esnada, o ana kadarki en sert müdahalelerden biri gerçekleşti. Bazı göstericilerin yaralandığı müdahale sırasında TRT World muhabiri Sally Ayhan da plastik mermilerle göğsünden ve bacağından yaralandı.

Protestoların ve polis şiddetinin had safhada olduğu bir diğer merkez olan Minneapolis’te de aynı dakikalarda bir başka TRT World muhabiri Lionel Donovan ve kameraman Barbaros Sayılgan da yaşananları ekrana taşırken yine polis şiddetinden kaçamadı. Lionel Donovan, kasığına isabet eden plastik mermiyle yaralandı.

Amerika Birleşik Devletleri tarihinin en büyük protestolarına sahne olurken, TRT World tüm dünyanın yakından izlediği olayları sahadaki ekipleriyle en sıcak noktalardan ekrana taşıyor.

TRT World ekibi, protesto gösterilerine müdahale eden ABD polisi tarafından plastik mermi ve gaz fişeği ile yaralandı.

 

Son Güncelleme: 2.06.2020 10:10:07
ETİKETLERtrt  muhabir  basın  gazeteci