UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

LİBYA'DA ÖNEMLİ GELİŞME

Çatışmaların yoğunlaştığı Libya'dan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Libya ordusu Trablus'ta kontrolü sağladıktan sonra Sirte kentine yönelik operasyon başlatmıştı. Son bilgilere göre kentin güneyindeki Carif ve El-Kıbeybe bölgeleri darbeci Hafter'e bağlı milislerden kurtarıldı.

LİBYA'DA ÖNEMLİ GELİŞME

Sirte ve Cufra'nın Güvenliğini Sağlama ve Koruma Operasyon Biriminin Facebook hesabından yapılan yazılı açıklamada, Carif ve Kıbeybe bölgelerinin milislerden arındırıldığı belirtildi, ancak ayrıntılı bilgi verilmedi.

Söz konusu bölgelerin, cumartesi günü başlatılan "Zafer Yolları" isimli operasyon kapsamında kurtarıldığı ifade edildi. Libya ordusu dün, Sirte'yi Hafter milislerinden temizlemek için kentin banliyölerine askeri sevkiyatı artırmıştı.

Libya ordusu cumartesi günü Sirte, Cufra Askeri Hava Üssü ve çevresindeki bölgeleri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtarmak için "Zafer Yolları" adını verdikleri yeni bir harekat başlattığını duyurmuştu.

Başkent Trablus'un yaklaşık 450 kilometre doğusundaki sahil kenti Sirte'ye ilerleyen Libya ordusu, dün Sirte'nin batısındaki Vişke beldesini Hafter'e bağlı milislerden kurtarmıştı.

Son Güncelleme: 8.06.2020 08:51:33
ETİKETLERlibya  hafter