UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

UÇUŞ SEFERLERİ KONUSUNDA YENİ TALİMAT

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın telefon görüşmesinde ilgili kurumlara iki ülke arasındaki uçak seferleri konusunda müzakereleri başlatma talimatını verdiklerini söyledi.

UÇUŞ SEFERLERİ KONUSUNDA YENİ TALİMAT

Rus RİA haber ajansına konuşan Peskov, Putin ve Erdoğan'ın 13  Temmuz'da telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini anımsattı.

Görüşmede, iki ülke arasındaki uçak seferlerinin yeniden başlatılması  konusunun ele alındığını belirten Peskov, "İki lider, ilgili kurumlara  müzakereleri başlatma talimatını verdi." dedi.

Rus hükümeti, daha önce yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle  tahliye uçuşları hariç tüm uluslararası uçuşların 27 Mart itibarıyla  durdurulduğunu açıklamıştı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kovid-19 salgını  sürecinde normalleşme dönemine girilmesiyle atılan adımlar kapsamında 11 Haziran  itibarıyla 31 ülkeyle seferlere başlandığını hatırlatarak, "Bugün itibarıyla  Rusya ile de uçuşların başlatılması konusunda mutabık kaldık." demişti.

 

Son Güncelleme: 15.07.2020 14:54:08
ETİKETLERerdoğan  putin