UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

AFGANİSTAN’DA CEZAEVİNDEKİ ÇATIŞMA SONA ERDİ

Afganistan’da Nangarhar vilayetinde bulunan Celalabad şehrindeki cezaevine düzenlenen bomba yüklü araçlı saldırının ardından güvenlik güçleri ve saldırganlar arasında başlayan çatışmanın sona erdiği belirtildi.

AFGANİSTAN’DA CEZAEVİNDEKİ ÇATIŞMA SONA ERDİ

Olayda, 29 kişinin hayatını kaybettiği 50 kişinin de yaralandığı ifade edildi.

TOLO News’te yer alan habere göre, Nangarhar güven güçleri, bir cezaevine ve yakınındaki alışveriş merkezindeki saldırının yaklaşık 20 saat sonra 8 saldırganın etkisiz hale getirilmesiyle sona erdiğini açıkladı.

Yetkililer, en az 29 kişinin öldüğünü ve 50 kişinin de yaralandığını belirtti. Polis şefi, hem cezaevinin hem de yakınındaki alışveriş merkezinin saldırganlardan temizlendiğini ve bölgenin güvenlik güçlerinin kontrolünde olduğunu ifade etti. Operasyon sonucunda 8 saldırganın etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

Habere göre, Vali Sözcüsü Attaullah Khogyani de saldırının sona erdiğini belirterek, ‘en az 29 kişinin öldüğünü ve 50 kişinin de yaralandığını’ ifade etti.

Saldırı dün, bomba yüklü aracın cezaevinin giriş kapısını hedef almasıyla başlamış, patlama sonrasında hem cezaevinde hem de yakındaki alışveriş merkezinde güvenlik güçleri ve saldırganlar arasında silahlı çatışma çıkmıştı. Bunun üzerine bölgede operasyon başlatılmıştı.

Son Güncelleme: 3.08.2020 16:14:42
ETİKETLERuçankuştv  Afganistan  cezaevi