UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ ÇETİN AK İÇİN ERZURUM'DA TÖREN DÜZENLENDİ...

Ağrı'da devam eden Yıldırım-3 operasyonunda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Çetin Ak’ın (35) naaşı, Erzurum'da düzenlenen törenin ardından memleketi Ordu'nun Çaybaşı ilçesine gönderildi.

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ ÇETİN AK İÇİN  ERZURUM'DA TÖREN DÜZENLENDİ...

Ağrı'da, bölgeyi teröristlerden temizlemek için 25 Ağustos’ta başlatılan Yıldırım-3 operasyonu başlatıldı. Operasyonda, dün bir mağarada ele geçirilen malzemelerin imhası sırasında şarapnel parçasının isabet etmesi sonucu Jandarma Uzman Çavuş Çetin Ak yaralandı. Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Uzman Çavuş Ak, durumunun ciddi olması üzerine helikopter ile Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Uzman Çavuş Ak, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

ASKERİ HAVALİMANINDA TÖREN DÜZENLENDİ

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Çetin Ak'ın cenazesi, sabah morgdan alınarak, Erzurum Askeri Havalimanı’na getirildi. Burada düzenlenen uğurlama töreninde Ak'ın özgeçmişinin okunmasından sonra İl Müftüsü Şahin Yıldırım dua etti. Erzurum Valisi Okay Memiş, Ağrı Valisi Osman Varol ile asker ve mülki erkanın katıldığı törenin ardından şehit askerin cenazesi Ordu'ya gönderildi.

 

Son Güncelleme: 28.08.2020 12:18:07
ETİKETLERağrı  şehit