UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

DS֒DEN ENDİŞELENDİREN UYARI

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge, artan vakalar üzerine kritik uyarılarda bulundu. Kluge, Avrupa'da ciddi önlemler alınmazsa ölüm oranlarının Nisan ayına göre 5 kat artabileceğini söyledi.

   DS֒DEN ENDİŞELENDİREN UYARI

Corona virüsü dünya genelinde etkisini sürdürürken, rakamların hızla artış göstermesi üzerine Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge’den çarpıcı açıklamalar geldi.

Avrupa’daki vakaların endişe verici hızda yükseldiğini belirten Kluge, toplam vaka sayısının 6 milyondan 7 milyona yalnızca 10 günde ulaştığını, günlük vakanın ilk kez 120 binin üzerine çıktığını söyledi.

GÜNLÜK KAYIP 1000’DEN FAZLA

Günlük can kaybının 1000’in üzerinde olduğunu ifade eden Kluge, “Gelişen durum büyük bir endişe doğuruyor. Günlük vakalar ve hastane doluluk oranları artıyor. Covid bölgedeki ölüm nedenleri arasında beşinci sırada” dedi.

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge.

Vaka artışının sebepleri arasında artan test oranları olduğunu da belirten Kluge, gençler arasındaki bulaşma oranının artmasının da faktör olduğunu ekledi.

DÜNKÜYLE AYNI PANDEMİ DEĞİL

Bu karanlık tabloya karşın pozitif düşünmek için de sebepler olduğunu savunan Kluge, salgının ilk dalgasıyla aynı durumda olmadıklarını söyleyerek, “Nisan ayındaki vakalara kıyasla 2-3 kat artış yaşandığını görüyoruz. Ancak ölüm oranları 5 kat daha az. Bugün karşılaştığımız pandemi de dünküyle aynı değil. Sadece bulaşma açısından değil, şu an yüzleşmek için daha hazırlıklıyız” diye konuştu.

Son Güncelleme: 15.10.2020 19:23:00
ETİKETLERDSÖ  coronavirüs