UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

AVCILAR'DAKİ KADIN CİNAYETİ DAVASI!

Avcılar'da, 4 Kasım 2019'da dini nikahlı eşi Seda Kurt'u (41) öldürdükten sonra firar ettiği iddiasıyla kırmızı bültenle aranan aynı yaştaki Ercan Akkaş'ın gıyabında yargılanmasına devam edildi. Kızı öldürülen Bedia Akar, “Adalet istiyorum” dedi.

AVCILAR'DAKİ  KADIN CİNAYETİ  DAVASI!

Avcılar’daki Ambarlı Mahallesi'nde bir binanın giriş katında 4 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olayda Ercan Akkaş, dini nikahlı eşi 2 çocuk annesi Seda Kurt’u iddiaya göre, defalarca bıçaklayarak öldürdükten sonra kaçtı.

Daha önce güvenlik görevlisi olarak çalıştığı sığınma evinde bir kadının eşi tarafından bıçaklanmasını önlemek isterken bacağından da yaralanan Seda Kurt’un annesi Bedia Akar, ikinci damadından olan 5 yaşındaki kız torunu H.S.K  ile resmi nikahlı damadından olan 22 yaşındaki Özgür’e bakmaya başladı.

Davadan önce gazetecilere konuşan Anne Bedia Akar, kızını öldürdüğü öne sürülen Ercan Akkaş’ın yakalanamamasına anlam veremediğini belirterek "Kızımın katilinin yakalanarak en ağır cezanın verilmesini, adaletin yerini bulmasını istiyorum" dedi. Mahkeme heyeti öldürülen kadının oğlu Özgür Kurt’u tanık olarak dinlerken, dosyadaki eksikliklerin giderilebilmesi amacıyla davayı erteledi.

Kadın Platformu üyesi kadınlar da Bakırköy Adliyesi önünde ellerinde “Seda Kurt’un katili Ercan Akkaş hala sokakta! Seda için adalet istiyoruz” yazılı pankart ile kadın cinayetlerinin son bulmasını istedi. Avukat Fadime Polat, kırmızı bülten ile aranan sanığın bugüne kadar yakalanamadığını, davanın ertelendiğini söyledi.

 

Son Güncelleme: 20.01.2021 15:53:40
ETİKETLERavcılar