UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ÖNÜNÜ KESİP SOPA VE SİLAHLARLA SALDIRDI, CANINI ZOR KURTARDI

Mersin'de Tuğba T. (37), 2 yaşındaki oğluyla araçla giderken eşinin husumet yaşadığı kayınpederi ve kardeşlerinin silahlı ve sopalı saldırısına uğradı.

ÖNÜNÜ KESİP SOPA VE SİLAHLARLA SALDIRDI, CANINI ZOR KURTARDI

Aracına yüzlerce saçma isabet eden Tuğba T., can güvenliğinin tehlikede olduğunu belirterek, gözaltına alınıp serbest bırakılan şüphelilerin tutuklanmasını istedi. Tuğba T. 'Arabada çocuğumun olduğunu söylememe rağmen ellerindeki sopalarla araca vurdular. Bu sırada kayınpederim koşarak geldi, tüfekle içeriye doğru ateş etti. Olayın şokunu atlatıp oradan kaçtım. Karakola gidip şikayetçi oldum' dedi.

Olay, 12 Şubat günü saat 20.00 sıralarında merkez Toroslar ilçesinde meydana geldi. 2 yaşındaki oğlu T.M.T. ile hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasını yayla evinde geçirmek için ilçeye bağlı Çavuşlu Mahallesi'ndeki evinden çıkan Tuğba T., yolda, eşinin husumet yaşadığı kayınpederi ve kayınbiraderlerinin saldırısına uğradı. Önü kesilen Tuğba T., aracının hızını arttırıp kaçtı. Ancak bu sırada şüpheliler, arkasından av tüfeği ile 3 el ateş etti.

Şüpheliler, peşine düştükleri Tuğba T.’nin aracını Çamlıdere köyü mevkiinde bu defa çarparak durdurdu. Aşağı inen 3 kişi, sopalarla araca vurmaya başladı. Bu sırada kayınpeder E.T. (60), av tüfeği ile 2 el ateş etti. Büyük korku yaşayan ve şans eseri arka koltukta oturan oğlu ile olaydan yara almadan kurtulan Tuğba T., kaçıp jandarmadan yardım istedi. Bunun üzerine ekipler, E.T. ile oğulları T.T. (29) ve H.T. (37) ile yanlarındaki H.İ.S.'yi (33) gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen şüpheliler, nöbetçi sulh ceza hakimliğince adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Günlerdir gözüne uyku girmediğini ve can güvenliğinin kalmadığını dile getiren Tuğba T., "Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evimden çıkıp yaylaya doğru gidiyordum. Bu sırada kayınbiraderim arabayla önüme doğru kırdı. Kaçarken arkamdan üç el ateş etti. Geri dönerken arabama çarpıp durdurdular. Arabada çocuğumun olduğunu söylememe rağmen ellerindeki sopalarla araca vurdular. Bu sırada kayınpederim koşarak geldi, tüfekle içeriye doğru ateş etti. Olayın şokunu atlatıp oradan kaçtım. Karakola gidip şikayetçi oldum" dedi.

Son Güncelleme: 17.02.2021 14:24:37
ETİKETLERdehşet  kayınpeder