UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

GALATASARAY, BELHANDA İLE YOLLARINI AYIRDI!

.Galatasaray'da belirsizliği devam eden Younes Belhanda ile ilgili karar verildi. Sarı kırmızılılar, Belhanda’nın sözleşmesinin tek taraflı ve haklı sebeple feshedildiğini açıkladı.

GALATASARAY, BELHANDA İLE  YOLLARINI AYIRDI!

Galatasaray'da Younes Belhanda'nın sözleşmesinin tek taraflı olarak feshedilmesi gündeme adeta bomba gibi oturdu.

O SÖZLERİ SONU OLDU

Younes Belhanda'nın Demir Grup Sivas maçının ardından yayıncı kuruluşa verdiği röportajda, Türk Telekom Stadı’nın kötü zemini nedeniyle yönetimi hedef alan Belhanda’nın, “Yöneticiler, instagram ve twitter’da dolaşmak yerine zeminle ilgilenmeliler” sözleri yönetimin büyük tepkisini çekmişti.

GALATASARAY KAP'A BİLDİRDİ

Galatasaray, KAP'a yaptığı açıklamada Belhanda'nın sözleşmesinin kulübe zarar veren ifadeleri sonra tek taraflı fesih edildiğini duyurdu.

'KULÜP İMAJINA ZARAR VEREN AÇIKLAMALAR NEDENİYLE..'

Sarı-kırmızlı ekibin açıklaması şöyle;

Profesyonel Futbolcu Younes Belhanda ile Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. arasında akdedilen 3 Temmuz 2017 tarihli Profesyonel Futbolcu Transfer Sözleşmesi, Younes Belhanda'nın 7 Mart 2021 tarihli Galatasaray A.Ş. - Demir Grup Sivasspor müsabakasından sonra BEIN Sports ile yapmış olduğu röportajda Kulüp'ün imajına ve Kulüp Yönetim Kurulu Üyelerinin saygınlıklarına zarar veren ve hakarete varan beyanlarda bulunması sebebiyle ve daha öncesinde de Sözleşme ve Kulüp İç Disiplin Yönetmeliklerine ısrarlı şekilde aykırılık teşkil eden eylemlerde bulunmasının, taraflar arasındaki ilişkiyi çekilmez hale getirmiş olması nedeniyle, Younes Belhanda'nın Profesyonel Futbolcu Sözleşmesi, FIFA Oyuncuların Statüsü ve Transferleri Talimatı'nın 14. Maddesi uyarınca 10 Mart 2021 tarihinden itibaren derhal, tek taraflı ve haklı sebeple feshedilmiştir.

Son Güncelleme: 10.03.2021 15:36:32
ETİKETLERbelhanda  galatasaray