UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

HAVA SICAKLIĞI SIFIRIN ALTINA DÜŞECEK!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 5 günlük hava durumu tahmin raporunu internet sitesi üzerinden yayınladı. Buna göre; Doğu Anadolu Bölgesi'nde sıcaklıkların mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin edilirken, bölgedeki bazı illerde hava sıcaklığının sıfırın altına düşeceği uyarısında bulunuldu.

HAVA SICAKLIĞI SIFIRIN ALTINA DÜŞECEK!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, önümüzdeki 5 güne ait hava durumu tahmin raporunu paylaştı. Meteoroloji tarafından son dakika olarak duyurulan hava durum tahmin raporuna göre; Doğu Anadolu Bölgesi'nde bazı illerde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor. Bazı illerde de hava sıcaklığının sıfırın altına düşeceği uyarısında bulunuldu. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü de önemli uyarılarda bulundu.

SAĞANAK VE GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK BEKLENİYOR

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, havanın parçalı ve çok bulutlu geçeceği bölgede, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde sağanak ile gök gürültülü sağanak öngörülüyor.

10 Mayıs Pazartesi

Sıcaklıkların mevsim normallerinin altında seyredeceği bölgede rüzgarın kuzeyden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. Bölgede gece en düşük sıcaklık Ardahan'da 0, Kars'ta 1, Erzurum ve Ağrı'da 4, Erzincan'da 9, Tunceli'de 10, Iğdır'da 11 derece ölçüldü.

11 Mayıs Salı

Gün içinde beklenen en yüksek sıcaklığın ise Tunceli'de 29, Erzincan ve Iğdır'da 26, Erzurum, Kars ve Ağrı'da 22, Ardahan'da 21 derece olması bekleniyor.

Son Güncelleme: 8.05.2021 19:34:19
ETİKETLERmeteoroloji