UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

PARİS’TE MASKELİ KONSERİN SONUCU HAYRETE DÜŞÜRDÜ!

Paris'teki 4 bin kişinin katıldığı koronavirüs deneme konserinin sonuçları açıklandı. Fransa'da düzenlenen bir konser sonrası yapılan koronavirüs testleri dünyayı şaşkına çevirdi.

PARİS’TE MASKELİ KONSERİN SONUCU HAYRETE DÜŞÜRDÜ!

Öte yandan Rusya'da aşı olanlar için yapılan 'cinsel ilişki' uyarısı geniş yankı uyandırırken, salgında ilk kez görülen 'çift varyant' vakası yetkilileri alarma geçirdi.

Bercy AccorHotels Arena'da 29 Mayıs'ta düzenlenen etkinliğe maske takan, ancak sosyal mesafe kuralına uymayan 4 bin kişi katıldı ve ortaya hayret verici sonuçlar çıktı. Euronews'un haberine göre; tüm katılımcılar 18 ila 45 yaşları arasındaydı ve konserden önceki üç gün içinde negatif antijen testi yaptırdı; mekan personeli de aynı uygulamadan geçti. 6 bin katılımcının üçte ikisi konsere katıldı ve 2 bini kontrol grubunun bir parçası olarak evde kaldı. Negatif antijen testine rağmen kaç kişide koronavirüs olduğunu görmek için konser günü ve yedi gün sonra tükürük testi yapıldı.

YARISI TEK DOZ AŞI ALMIŞTI

Katılımcıların yüzde 50'si en az bir doz aşı almıştı, ancak sadece yüzde 7'si tam aşılıydı. Konserden sonra 3.917 katılımcıdan 8'inin ve kontrol grubundaki 1.947 kişiden 3'ünün koronavirüs testi pozitif çıktı. 8 kişiden 5'i konser günü zaten pozitifti, yani etkinlik sırasında enfekte olmadılar. Rapora göre, iki grup arasındaki insidans oranı sırasıyla yüzde 0,2 ve yüzde 0,15 idi ve bu konserden önceki iki hafta içinde Ile-de-France'daki tahmini insidans oranına tekabül ediyor. Dört saatlik etkinlik boyunca maske takma kurallarına uyum yüzde 91 olarak belirlendi. Konserden sonra sadece 8 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Onlardan beşinin de konser günü zaten pozitif olduğu belirlendi. Etkinlikte, seyirci sayısını sınırlamadan konserlere izin vermenin güvenli olup olmadığı araştırıldı.

Son Güncelleme: 11.07.2021 21:35:49
ETİKETLERmaske  paris  koronavirüs  aşı  konser