UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

MEKSİKA'DA PETROL RAFİNERİSİNDE YANGIN!

Meksika’nın Oaxaca eyaletine bağlı Salina Cruz kentinde devlet petrol şirketi Pemex’e ait petrol rafinerisinde yangın çıktı. Henüz nedeni belirlenemeyen yangında metrelerce yükselen alevler halkı korkuttu.

MEKSİKA'DA PETROL RAFİNERİSİNDE YANGIN!

Meksika’nın devlet petrol şirketi Pemex’e ait bir petrol rafinerisinde yangın çıkarken, metrelerce yükselen alevler halkı korkuttu.

Meksika’nın Oaxaca eyaletine bağlı Salina Cruz kentinde yer alan limanda devlet petrol şirketi Pemex’e (Petroleos Mexicanos) ait Antonio Dovali Jaime adlı petrol rafinerisinde sabahın erken saatlerinde yangın çıktı. Adı açıklanmayan bir PEMEX yetkilisi yaptığı açıklamada, yangında herhangi bir can kaybı ya da yaralanma olmadığını belirterek, olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin yaklaşık 15 dakika içinde yangını kontrol altına aldığını söyledi. Yetkili ayrıca, yangının nedeninin henüz tespit edilemediğini söyledi.

Metrelerce yükselen alev korkuttu

Rafinerinin üzerinde metrelerce yükselen alevler, Salina Cruz şehrinin her yerinden görüldü. Sosyal medyada, tesisin damıtma kulelerinin yakınındaki parlak turuncu alevlerin çevredeki vatandaşlar tarafından çekilen görüntüleri paylaşıldı.

PEMEX’ten yapılan açıklamada, yangının kontrol altına alındığı kaydedilerek, kent sakinleri ve PEMEX çalışanları için herhangi bir risk teşkil etmediği bildirildi. Açıklamada, halka sakin olma çağrısında bulunuldu.

Son Güncelleme: 8.08.2021 00:12:53
ETİKETLERmeksika  petrol  yangın