UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

PARKTA VAHŞET!

5 aylık Mia annesiyle beraber parktayken dehşeti yaşadı. Kısa süre içinde saldırının kurbanı olan küçük bebek, bu saldırı sebebiyle hayatını kaybetti.

PARKTA  VAHŞET!

Avustralya'da parkta bebeğiyle gezen anne, bir saksağanın saldırısına uğradı. Queensland eyaletinin başkenti Brisbane'de pazar yaşanan olayda, adının Simone olduğu açıklanan anne, kucağındaki bebeği korumak isterken yere düştü.

Mia adlı 5 aylık bebek bu esnada ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan Mia, yaşam savaşını kaybetti.

Yaşananlar, yetkililerin neden duruma daha önce müdahale etmediği yönündeki tartışmaları da beraberinde getirdi. Zira bölgede yaşayan bir Avustralyalı, kuşu daha önce belediyeye şikayet ettiklerini söyledi:

BU KUŞ, HER ZAMAN HERKESE SALDIRIYOR

Independent Türkçe'de yer alan habere göre Brisbane Lord Belediye Başkanı Adrian Schrinner ise kuşun neden hala parkta olduğu konusunda bir soruşturma başlatıldığını açıkladı. "Burada önceliğimiz insanlar. Tabii ki bölgedeki hayvanları da koruyoruz ancak insanları korumak daha önemli" diyen Schrinner, sözlerini şöyle sürdürdü: 'Bu son derece trajik bir kaza. Kalbimiz, bebeğin ailesiyle atıyor.'

Kâr amacı gütmeyen kuş koruma kuruluşu BirdLife Australia'dan Sean Dooley, sadece erkek saksağanların saldırgan davranışlar sergilediğini söyledi. Dooley, erkek sağsağanların sadece yüzde 10'unun bunu yaptığını da sözlerine ekledi:

Özellikle farkında olmadan yakalanıldığında, sonuçlar gerçekten korkunç olabilir.

Bununla birlikte Simone ve bebeğin babası Jacob'ın yakınları, aileye yardım etmek için GoFundMe sitesinde bir bağış kampanyası başlattı. Kampanyada kısa sürede yaklaşık 100 bin dolar (yaklaşık 850 bin TL) toplandı.

Son Güncelleme: 11.08.2021 12:16:22
ETİKETLERmia  bebek