UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ÇOCUKLARI MAGANDA KURŞUNU İLE DEHŞETİ YAŞADI!

Adana'da maganda kurşununda yaralanan Azize ve Ahmet el-Alivi kardeşlerin anneleri Fatma el-Alivi önemli açıklamalarda bulundu. 3 yaşındaki Azize tedavi sonrası taburcu edilirken 7 yaşındaki Ahmet'in tedavisi sürüyor. Çocuklarını vuran Yunus Emre Pekyiyen'in (19) serbest bırakılmasına tepki gösteren anne Fatma el-Alivi 'İçim parçalanıyor. Çocuklarımı bu hale koyan kişi serbest kaldı. Bu kişinin tutuklanmasını istiyorum' şeklinde konuştu.

ÇOCUKLARI MAGANDA KURŞUNU İLE DEHŞETİ YAŞADI!

Olay, 22 Ağustos'ta akşam saatlerinde Yüreğir ilçesi Koza Mahallesi'nde meydana geldi. Yunus Emre Pekyiyen ile komşuları arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesiyle Pekyiyen, etrafa rastgele ateş açtı. Bu sırada sokakta oynanan Suriyeli kardeşler Azize ile ağabeyi Ahmet el-Alivi yaralandı. AdanaŞehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan kardeşlerden Azize taburcu olurken, ağabeyi Ahmet'in hayati tehlikesinin sürdüğü belirtildi. Tüfekle ateş açtıktan sonra kaçan şüpheli ise saklandığı adreste gözaltına alındı. Pekyiyen, ifadesinin ardından da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

'ÇOCUKLARIMI BU HALE KOYAN KİŞİ SERBEST'

Çocuklarını vuran Yunus Emre Pekyiyen'in serbest bırakılmasına tepki gösteren anne Fatma el-Alivi, "Doktorlar arayıp, hastaneye gelmemi söylüyorlar. Yanına gittiğimde oğlum beni görüp ağlıyor, 'Anne gitme' diyor. İçim parçalanıyor. Çocuklarımı bu hale koyan kişi serbest kaldı. Bu durumu kabul etmiyorum. Çocuklarımı vuran kişinin tutuklanmasını istiyorum" dedi.

'KANLAR İÇERİSİNDE KALDIKLARINI GÖRDÜM'

Olay günü büyük bir dehşet yaşadıklarını da anlatan Alivi, şunları söyledi:

"Dışarıdan gelen kavga seslerini duyunca çıkıp baktık. Kimse yoktu, o sırada kapı açık kalınca çocuklarım dışarı çıkmış. Bir anda silah sesleri duyduk. Panikle yeniden dışarı bakınca, çocuklarımın kanlar içerisinde kaldığını gördüm. Onları öyle görünce, sanki canım çıktı. Çok zor bir durum. Hemen hastaneye götürdük. Kızım tedavisinin ardından taburcu oldu ama oğlum hala yoğun bakımda tedavi görüyor."

Son Güncelleme: 31.08.2021 12:03:54
ETİKETLERanne  çocuk