UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

MAGANDA DEHŞETİ YİNE CAN YAKTI!

Şanlıurfa'da yapılan bir düğünde magandaların açtığı ateş sonucu 11 yaşındaki çocuk bacağından ve baldırından vuruldu. Kanlar içinde yere yığılan çocuk apar topar hastaneye kaldırılırken, vatandaşlar düğünlerde ateş açılmasına isyan etti.

MAGANDA DEHŞETİ YİNE CAN YAKTI!

Suruç ilçesine bağlı Dikili Mahallesi Mehmet Faik Demir Caddesi üzerinde yaşanan olayda, iddiaya göre mahallede gerçekleştirilen düğünde damat M.Ö. ve yakınları, gelini almak için babasının evine gitti. Gelin evden çıkartıldığı sırada havaya ateş açıldı.

KANLAR İÇİNDE KALDI

Açılan ateş sonucu mermilerden ikisi düğünü izlemeye giden 11 yaşındaki Samet Ö. isimli çocuğun sol bacağı ve baldırına isabet etti. Kanlar içerisinde kalan çocuk özel bir araçla Suruç Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Olayla ilgili çalışma başlatan polis ekipleri, damat M.Ö. ile gelinin babası M.D. ve gelinin kardeşi E.D.'yi gözaltına alarak emniyete götürdü. Vatandaşlar düğünlerde silah sıkılmasına tepki gösterdi.

AFİŞLERDE UYARI BULUNUYOR

Çocuğun yaralandığı olaydan sonra vatandaşlar magandalara tepki gösterdi. Düğünde silah sıkılmasına karşı olduklarını söyleyen vatandaşlar, düğün sahiplerinin bu konuda duyarlı olması gerektiğini belirtti. Şanlıurfa il genelinde düğünlerde silah sıkılmamasıyla ilgili birçok bölgeye yaklaşık iki ay önce afişler asıldı. Afişlerde "Mutluluğa kurşun sıkma, geleceği karartma" uyarısı yer alıyor.

Son Güncelleme: 13.09.2021 13:29:18
ETİKETLERmaganda  dehşet