UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

CİN ÇIKARAN ÜFÜRÜKÇÜ SKANDALI!

Kasaba polisi müfettişleri, 26 yaşındaki bir kadının ölümüne neden olduğundan şüphelenilen Tel Şevalı büyücü Şeyh Mako'nun kadınlara "şeytan çıkarma" töreni düzenlediğine dair bir şüpheyi araştırıyor.

CİN ÇIKARAN  ÜFÜRÜKÇÜ  SKANDALI!

Dün bir şeytan çıkarma töreni sırasında 26 yaşındaki bir kızın ölümüne karıştığı şüphesiyle tutuklanan 64 yaşındaki Arap Köyü Tel Sheva sakini hakkında son 24 saat içinde ek kanıtlar toplandı. Şüpheye göre, cin çıkarma töreni yapan şeyh genç kadını boğdu.

Dün olayın yayınlanmasından bu yana, kasaba polisi müfettişleri diğer kadınlardan ifadeler aldı ve İslami Hareket'in güney şubesinde üst düzey bir pozisyonda görev yapan şeyh, ebeveynleri tarafından kendisine zorla getirilen yüzlerce kadınayin düzenledi. Kaynaklar, akıl sağlığı sorunları olan gençlerin ve erkek çocukların da getirildiğini ve tören için ücret aldığını iddia ediyor.

Topluluklardan birinin sakini olan 25 yaşındaki A., Mako ile yaşanan olaya dair, "Hiç havamın kalmadığını, öleceğimi hissettiğim korkunç bir andı" dedi ve "Ailem beni buna zorladı. Ona git çünkü kuzenimle evlenmeyi reddettim ve tedavisinin yardımcı olacağını düşündüm. Kuran'dan bir şeyler haykırdı ve vücudumu sarstı" diye ekledi.

S. (22), eşinin "evde çalışmadığını" iddia etmesi üzerine şeyh tarafından tedavi için eşi ve babası tarafından gönderildi. S. "Diğer erkeklere baktığımdan ve şeytanın bedenime girdiğinden şüpheleniyordu" diyor, "o ve babam deli olduğuma karar verdiler ve beni vücudu kontrol eden bir şeytan olduğunu söyleyen şeyhe götürmek için ısrar ettiler. Çıkarmak için türlü türlü bağırıyor, bazen de "Şeytan çıkıp, iyi bir ruh girsin diye" boynumu sıkıyordu. Törenden sonra birkaç gün yataktan çıkmadım" ifadelerini kullanıyor.

M. (30) da yaşadığı korkunç olayı şöyle anlattı:

"Babam sıkıntılar çektiğimi ve benimle evlenmek isteyecek bir erkek bulamadığımı iddia etti. Beni zorla şeyhe götürdü, gittim. babam yanımdayken yatağa uzanmamı istedi. "Kur'an ayetleri okundu ve çığlık atmaya ve öfkelenmeye başladım, yarı felç oldum. Şeytanları zorlamak için beni boğazladı. Ellerini boğazından aşağı indirdi ve bağırmaya devam etti. Yaklaşık bir saat sürdü."

Şeyhin 26 yaşındaki kişinin ölümüyle ilgisi şu anda araştırılıyor. Polis iki erkeği daha tutukladı: genç kadının ölümüne neden olduğundan ve soruşturma prosedürlerini aksattığından şüphelenilen kocası ve güneydeki bir hastaneden yine soruşturmayı aksattığından şüphelenilen bir doktor. Şeyh, kendisine isnat edilenleri inkar ederek, ona zarar vermeden ve şiddet uygulamadan şeytan çıkarma ayini yaptığını iddia etti.

Son Güncelleme: 27.10.2021 10:01:47
ETİKETLERskandal  şehy mako