UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

2.5 AYLIK EVLİ KADIN YÜREKLERİ YAKTI!

Adana’da 2.5 ay önce evlenen bir kadın sürekli şiddet gördüğü kocasının kendisini darp edip bıçakla tehdit ettiğini, otomobili tırın üzerine sürdüğünü direksiyonu son anda çevirdiğini, evde darp edip üzerinde bıçak gezdirdiğini öne sürdü.

2.5 AYLIK EVLİ KADIN  YÜREKLERİ YAKTI!

Eşini kendine getirmek için darp ettiğini ileri süren koca adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

“3 BIÇAK ÇIKARDI KIYAFETLERİMİ YIRTIP BIÇAĞI ÜZERİMDE GEZDİRDİ”

Eve geldiklerinde kocası tarafından darp edilmeye devam edildiğini ileri süre genç kadın şunları anlattı:

“Yine tehdit ve hakaretlerde bulundu ve telefonumu elimden aldı. Ben yatak odasına geçtim ve benim yanıma geldi beni orada hırpaladı sonra yanımdan ayrıldı. Bir gün sonra Serhat uyandı ve beni “Neden yanımda uyumadın?” diyerek tekrardan darp etmeye başladı. Küfrederek yüzüme tokat attıktan sonra kafama yumruk, vücuduma da tekme attı. Daha sonra da üzerimde bulunan elbiselerimi yırttı. Beni zorla salona götürdü. Sonra eline 3 bıçak aldı ikisin bana birisini kendisine aldı. Elindeki bıçağı vücudumda gezdirdi. Korkuyorum diyerek kendisine yalvardım. Sonra beni yatak odasına götürdü ve dövmeye başladı. Kendisine ben gitmek istiyorum dedim ve bana ‘Senin bu evden ancak ölümün çıkar’ dedi”

 “EŞİME KENDİSİNE GELMESİ İÇİN VURDUM”

Kendisine ulaşamayan ablasının polisi araması sonucu kurtulduğunu anlatan mağdur kadın Suzan K.n, darp raporu aldıktan sonra kocasından davacı ve şikayetçi oldu. Suzan K., kadın sığınma evine yerleştirildi. Gözaltına alınan Serhat K., suçlamaların hiç birini kabul etmeyerek, “Çocuk sahibi olmak istediğini eşime söyledim. Bana ‘Para kazanmaya başlarsan’ diyerek şart koştu. Bu yüzden aramızda itiş-kalkış yaşandı. Kendisine gelmesi için eşime bir iki kez vurmak zorunda kaldım. Sonra eşim yatmak üzere yatak odasına gitti ben de yanına gelip yatmak istedim. Sonra eşim yanımdan kalkıp başka odaya gitti. Uyandığımda eşime ne için sen benim yanımda yatmadın dedim ve Bundan dolayı aramızda tartışma çıktı” diyerek kendisini savundu. ‘kasten yaralama’, ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ suçundan adliyeye sevk edilen Serhat K. adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

Son Güncelleme: 8.12.2021 10:47:49
ETİKETLERadana