UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

NEFESSİZ KALAN ÇOCUĞU İTFAİYE KURTARDI

Tekstilkent Mahallesi'nde yakıt almak üzere benzin istasyonuna giren itfaiye ekipleri, nefessiz kalan çocuğa müdahale ederek, araçlarıyla hastaneye yetiştirdi.

NEFESSİZ KALAN ÇOCUĞU İTFAİYE KURTARDI

Gaziantep'in Tekstilkent Mahallesi'nde yakıt almak için, akaryakıt istasyonunda giren itfaiye ekipleri panik halinde oğlu için yardım isteyen kadının yanına koştu.

NEFESSİZ KALAN ÇOCUĞA MÜDAHALE

İtfaiye personeli Hanifi Kütükçü ve Vecdi Dinç, nefes alamayan Yusuf El Yusuf’a müdahale etti, ardından da arazözle Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi'ne götürdü.

Hanifi Kütükçü, Yusuf'u kucağına alıp koşarak acil servise ulaştırdı.

BOĞAZINA BALGAM KAÇTI

Soluk borusuna balgam kaçtığı belirlenen küçük çocuğa sağlık ekipleri müdahale etti.

Uygulanan tedavinin ardından Yusuf El Yusuf, taburcu edildi.

"ARAZÖZ ARACIMIZLA, SİRENLERLE HASTANEYE GÖTÜRDÜK"

İtfaiye eri Hanifi Kütükçü, "Yangın dönüşünde yakıt ikmali için akaryakıt istasyonuna girdik. O sırada bir ailede büyük bir panik hali fark ettik. Yanlarındaki çocuğun nefessiz kaldığını gördük. Burada ilk müdahaleyi yaptık. Çocuğun boğazına balgam kaçması sonucu nefesi kesilmişti. Müdahalenin ardından çocuk nefes almaya başladı. Çocuğu, hemen arazöz aracımızla, sirenlerimizle acilen hastaneye götürdük. Hastanede bir saat süre geçtikten sonra çocuğun hayati tehlikesini atlattığını öğrendik ve çok mutlu olduk" şeklinde konuştu.

Son Güncelleme: 10.12.2021 18:47:12
ETİKETLERitfaiye  çocuk kurtarma  gaziantep