UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

İSRAİL'DEN İRAN'A SALDIRI HAZIRLIĞI!

İsrail basını, İsrail Ordusu'nun İran'ın nükleer tesislerine saldırı hazırlığında olduğunu yazdı. Habere göre; saldırı 100'den fazla savaş uçağı ve kara unsurları kullanılacak. Hedef ise İran'ın farklı bölgelerindeki 4 nükleer merkez olacak.

İSRAİL'DEN İRAN'A  SALDIRI HAZIRLIĞI!

İran ve ABD, Viyena'da nükleer anlaşmaya geri dönme müzakerelerini sürdürürken İsrail de İran'ın nükleer silah üretmesini önlemek için butona bastı. İsrail Hava Kuvvetleri, İran'a yönelik kapsamlı bir tatbikat için yeşil ışık verdi. İsrail basınında çıkan haberlere göre İsrail, 100'den fazla uçakla İran'ın nükleer tesislerini hedef almaya hazırlanıyor. F-15, F-16 ve F-35'lerin de aralarında olduğu savaş uçakları, 2022'nin bahar aylarında İran'a yönelik geniş çaplı bir saldırı simülasyonu yürütecek.

İsrail basınına göre saldırının hedefinde İran'ın 4 nükleer merkezi İsfahan, Arak, Fordow ve Natanz olacak. Bu bölgelere havadan uçaklarla, karadan ise özel birlik ve istihbarat unsurlarıyla müdahale edilecek.

İsrail merkezli Haaretz gazetesine göre İsrail Hava Kuvvetleri, İran'a beklenmedik yönlerden saldırmayı planlıyor. Uçakların İsrail topraklarının yanı sıra İngiltere, İtalya ve Yunanistan gibi yerlerdeki üslerden de kalkma ihtimali var.

 

Son Güncelleme: 11.12.2021 15:34:53
ETİKETLERisrail  iran