UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

AŞI YOKSA MAÇ DA YOK!

Türkiye'de artan koronavirüs vakaları sonrası TFF, hatırlatma aşılarını olmayanlarla ilgili kararını açıkladı.

AŞI YOKSA MAÇ DA YOK!

TFF koronavirüs vaka sayılarının yükselmesi nedeniyle stat girişleri için düzenleme getirdi. Buna göre, maçlara girişte 3. doz aşı şartı getirildi.

TFF'den yapılan açıklama şöyle:

Tüm dünyada, özellikle de Avrupa'da COVID-19 vaka sayılarını hızla yükselten Omikron varyantı ülkemizde de etkili olmaya başlamıştır. Sağlık Bakanlığımızın, bizzat Sayın Bakanımızın ifadeleri ile önümüzdeki günlere dair beklentisi vaka sayılarının hızla artacağı yönündedir. O nedenle aşılanma ve uygun takvimle destek dozlarının (3 veya 4. dozlar) yapılması daha büyük önem taşımaktadır."

"14 günlük bağışıklık süresi aranmayacaktır"

Üçüncü aşısını yaptıran kişilerde 14 günlük bağışıklık süresinin aranmayacağı belirtildi.

"Bilindiği üzere karşılaşmalara seyirci olarak sadece aşı takvimini (T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan iki doz aşı olmak ya da COVID-19 hastalığını geçirmiş olup, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan bir doz aşı olmak) tamamlamış olan kişiler veya COVID-19 hastalığını geçirip üzerinden 180 gün geçmemiş olan kişiler katılım sağlayabilmektedir. Aşı takviminin tamamlanmasını takip eden 180 günü doldurmuş olan kişilerin kombine veya bilet almak sureti ile karşılaşmalara girebilmesi için hatırlatma aşılarını olmaları gerekmektedir. 180 günlük süreyi tamamlamış olmasına rağmen hatırlatma aşılarını olmayanların müsabakalara katılmaları mümkün olmayacaktır. 3. aşılarını veya daha sonraki aşıların yaptırmış olan kişiler için 14 günlük bağışıklık süresi aranmayacaktır."

Son Güncelleme: 5.01.2022 11:57:16
ETİKETLERtff  stadyum  aşı