UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ANITKABİR KOMUTANI GÖREVDEN ALINDI!

Bülent Ersoy’a şemsiye tutan Anıtkabir Komutanı görevden alındı

ANITKABİR KOMUTANI GÖREVDEN ALINDI!

Milli Savunma Bakanlığı, Bülent Ersoy'a şemsiye tutan komutan hakkında açıklama yaptı. Alınan kararı duyuran bakanlığı açıklamasında, "Hakkında inceleme başlatılan Anıtkabir Komutanı ve Takım Komutanı görevinden alınmıştır." ifadelerine yer verildi.

Milli Savunma Bakanlığı, Anıtkabir'i ziyaret eden Bülent Ersoy'a şemsiye tutan komutan hakkında açıklama yaptı.

Bülent Ersoy, salı günü Ankara'da vereceği konser öncesi Anıtkabir'i ziyaret etti. Anıtkabir'e tekerlekli sandalye ile gelen Ersoy'a, üniformalı subayın, yağmurdan korunması için şemsiye tutarak eşlik ettiği görüldü. Bu sırada çekilen fotoğraflar, sosyal medyada tepki topladı. Bunun üzerine Milli Savunma Bakanlığı, fotoğraflar üzerine konuya ilişkin inceleme başlattı. İnceleme sonucu Anıtkabir komutanı ve takım komutanı, görevinden alındı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Hakkında inceleme başlatılan Anıtkabir Komutanı ve Takım Komutanı görevinden alınmıştır" denildi.

BÜLENT ERSOY'DAN AÇIKLAMA

'Diva' lakaplı sanatçı da yaşananların ardından sessizliğini bozdu. Olaydan sonra ilk kez paylaşımda bulunan Ersoy, Anıtkabir ziyaretinde çekilen video ve fotoğraflarını Instagram'dan yayınladı.

Bülent Ersoy, gönderisinde, "İçimde yaşattığım büyük Atatürk sevgisini her zamanki gibi yine kendimi bir nebze de olsa rahatlatabilmek amacıyla huzurlarınıza geldim. Yine geleceğim, yine geleceğim..." dedi.

Ersoy'un paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

Yüce Ata'm... Zaatilinizin yaşadığı yıllara ne yazık ki yaşım gereği yetişemediğim için sizlere sanatımla hizmet veremememin ve de bizzatihi ellerinizden öpememenin eksikliği ile hissettiğim derin teesürlerimi bugünkü ziyaretimle içimde yaşattığım büyük Atatürk sevgisini her zamanki gibi yine kendimi bir nebze de olsa rahatlatabilmek amacıyla huzurlarınıza geldim. Bilesiniz ki dünlerde olduğu gibi bugün ve yarınlar da yine geleceğim. Yine geleceğim, yine geleceğim... Yüce Allah mezarınız başında okumuş olduğum dualarımı inşallah dergah-ı izzetinde kabul ve makbul eyler. Mekanınız cennet, ruhunuz şa'd olsun. 'Ne Mutlu Türk'üm diyene!'

Son Güncelleme: 14.01.2022 13:05:04
ETİKETLERanıtkabir  bülent ersoy  şemsiye