UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

CHRİS ROCK'I TOKATLAYAN WİLL SMİTH, AKADEMİ ÜYELİĞİNDEN İSTİFA..

94. Oscar Ödül Töreni'nde sunucu Chris Rock'a tokat atarak dünyanın gündemine oturan Will Smith, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. Ünlü oyuncu açıklamalarında olay hakkındaki üzüntüsünü dile getirerek şiddetin mantığın önüne geçmemesi gerektiğine vurgu yaptı.

CHRİS ROCK'I TOKATLAYAN WİLL SMİTH, AKADEMİ ÜYELİĞİNDEN İSTİFA..

Bu yıl 94. kez düzenlenen Oscar Ödül Töreni'nde hiç beklenmedik bir olay yaşandı. Oyuncu Will Smith, gece boyunca yaptığı esprilere güldüğü komedyen Chris Rock'ın eşinin hastalığıyla ilgili söylediklerine sinirlendi. Bir anda sahneye giden Smith, herkesin için Rock'a tokat attı. Olaydan sonra açıklama yaparak özür dileyen oyuncudan yeni bir hamle geldi.

İSİFA ETTİ

Yaşanan tokat olayının ardından tepki çeken oyuncu, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi'nden istifa ettiğini duyurdu. Smith yaptığı açıklamada, eylemlerini "Şok edici, acı verici ve affedilemez" olarak nitelendirdi ve Akademi Yönetim Kurulu'nun uygun gördüğü ek sonuçları kabul edeceğini söyledi.


"AKADEMİ'NİN GÜVENİNE İHANET ETTİM"

Smith, açıklamasının devamında "Yaraladıklarımın listesi uzun ve Chris'i, ailesini, sevgili arkadaşlarımın ve sevdiklerimin birçoğunu, orada bulunanları ve evdeki küresel izleyicileri içeriyor. Akademi'nin güvenine ihanet ettim. Diğer adayları ve kazananları olağanüstü çalışmalarını kutlama ve kutlanma fırsatından mahrum ettim. Kalbim kırık" dedi.

Son Güncelleme: 2.04.2022 14:02:57