UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

VADİDEN DÜŞEN ADAM KURTARILINCA "KENDİ SORUŞTURMAMI KENDİM..."

Antalya'da Okan Aras adlı kişi gece saatlerinde geldiği 20 metrelik vadiden aşağı düştü. Sabah saatlerinde itfaiyenin 2 saatlik çalışması sonucu kurtarılan Aras; nasıl düştüğüne dair soruya "Kendi soruşturmamı kendim yapacağım" şeklinde ilginç bir yanıt verdi.

VADİDEN DÜŞEN ADAM KURTARILINCA "KENDİ SORUŞTURMAMI KENDİM..."

Konyaatlı İlçesi Arapsuyu Mahallesinde bulunan 20 metrelik Olbia vadisinde edinilen bilgiye göre gece saatlerinde vadi kenarına dinlenmeye gelen Okan Aras (45) bir anda dengesini kaybederek, vadiden aşağıya düştü. Böğürtlen dikenleri ve ağaçların olduğu alana düşen adam yukarı çıkamayarak, mahsur kaldı. Sabah erken saatlerde ise yardım çığlıklarını vadi kenarına gelen vatandaşlar duydu.

VİNÇ İLE ÇIKARILDI

Durum 112 Acil Çağrı merkezine bildirildi. İhbarın ardından olay yerine polis ve Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi. Şahsın ekiplerden ilk isteği su oldu. Ekipler şahsı kurtarmak için adeta nefes kesen operasyon yaptı. Operasyonda ekiplerden önce bir tanesi beline bağladığı makaralı halat ile yavaş yavaş aşağı inerek şahsa ulaştı. İtfaiye ekibi böğürtlen dikenleri yüzünden şahsa ulaşmakta zaman zaman zorluk çekti. Olayı merak eden meraklı vatandaşlar ise sık sık video çekmeye çalıştı. Polis ekipleri şahısları düşme ihtimaline karşı olay yerinden uzaklaştırdı. Daha sonra ise şahıs ekipler tarafından 12 metrelik vince bağlanan basket sedyeye alınarak bir ekibin de eşliğinde yukarı çekildi.

"KENDİ SORUŞTURMAMI KENDİM YAPACAĞIM"

Düşme sonucu vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan adama, sağlık çalışanları tarafından ilk müdahale olay yerinde yapıldı. Şahıs daha sonra Akdeniz Üniversitesi Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Şahsın polis ekiplerinin 'oraya nasıl düştünüz' sorusuna "Ben kendi soruşturmamı kendim yapacağım" sözleri ise dikkat çekti.

Son Güncelleme: 2.04.2022 15:18:09
ETİKETLEROKAN ARAS ANTALYA