UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

TUZLA’DAKİ PATLAMADA KİMYASAL TEHLİKESİ! “UZAKLAŞIN…”

Tuzla'da boya fabrikasında yaşanan yangın ve ardından patlamalarla birlikte 3 işçi hayatını kaybetti, 9 işçi de yaralandı. Prof. Dr. Orhan Şen, "Mutlaka maske takın ve bölgeden uzaklaşın" uyarısında bulundu.

TUZLA’DAKİ PATLAMADA KİMYASAL TEHLİKESİ! “UZAKLAŞIN…”

Cnn Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen canlı yayında Tuzla'daki patlamanın ardından önemli uyarılarda bulundu.

'BÖLGEDEN UZAKLAŞIN'

İşte Prof. Dr. Şen'in açıklamaları...

Bu sıradan bir duman değil, kimyasal maddeden çıkan tehlikeli bir duman. Bu dumanı teneffüs etmemek lazım, teneffüs edildiğinde ciddi sağlık sorunları olabilir. Maske takmak gerekir, N-95 gibi. Bu asit yağışlarına neden olabilirdi. Dumanlar buluta kadar gitseydi asit yağışları da meydana gelebilirdi. Bunun içinde kimyasal maddeler var. Yani bir ev yansa karbondioksit çıkar ama bu yangının içinde kimyasal madde var. Diğer dumanlardan farkı içerisindeki kimyasallar. Onun için o civardakilerin maske takması lazım. Oradan uzaklaştırılmaları lazım.

Kesinlikle maskesiz çıkmasınlar, bir de rüzgar bu dumanı nereye götürecek, ona da bakmak lazım. Bu bölgedekilerin yangın tamamen sönene kadar dışarı çıkmasınlar.

SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Tuzla'da 3 kişinin öldüğü patlamanın meydana geldiği fabrika çevresi savaş alanına döndü. Çevrede bir çok işyeri ve araçta hasar meydana geldi. Patlamanın şiddetiyle metal parçaların metrelerce uzağa fırladığı görüldü.

Son Güncelleme: 29.04.2022 17:10:29
ETİKETLERtuzla patlama kimyasal